Piegi, plamy potrądzikowe, posłoneczne czy też inne przebarwienia nieraz są trwale i niezwykle trudno je usunąć bez specjalistycznej pomocy. Tylko dobrze dobrany zabieg w gabinecie medycyny estetycznej da dobre rezultaty, więc warto zainwestować na przykład w terapię Cosmelan.

Jak działa terapia Cosmelan?

Przede wszystkim rozjaśnia, wygładza skórę, wybiela, regeneruje ją, pomaga usunąć zarówno przebarwienia, niezależnie od ich pochodzenia, ale także rozszerzone pory. Ponadto jest dużym walorem jest bezpieczeństwo. Co prawda zabieg wymaga dość konkretnej inwestycji finansowej, ale płacąc raz płacimy za naprawdę dobre rezultaty w porównaniu z każdą inną metodą.

Terapia Cosmelan składa się z dwóch etapów. Jeden z nich jest wykonywany w gabinecie lekarza medycyny estetycznej lub dermatologa zaś drugi w domu i polega na stosowaniu przez pacjenta specjalnego kremu. Należy pamiętać, że bezpiecznie wykonany zabieg to tylko ten, który zrobi nam lekarz, który jest wykwalifikowany i posiada odpowiednie umiejętności.

Dlaczego skuteczność terapii Cosmelan jest tak wysoka?

Ponieważ oparta jest ona na preparacie, który blokuje enzym odpowiedzialny za stymulację wytwarzania melaniny przez nasze ciało. To właśnie melanina powoduje pojawianie się przebarwień. Już z po jednym zabiegu można liczyć na efekty bliskie doskonałości. Zwykle większość plam i innych przebarwień zostaje usunięta bez śladu i nie trzeba powtarzać zabiegu. To także jest jego zdecydowany walor.

Oczywiście terapię Cosmelan można zastosować nie tylko na twarz, ale także na dłonie, ramiona czy też dekolt, czyli wszędzie tam, gdzie przebarwienia widać na co dzień. Czasem pojawiają się one z wiekiem, czasem na skutek nadmiernej ekspozycji na słońce, a niekiedy po trądziku.

Jakie są przeciwwskazania do terapii Cosmelan?

Jak każdy zbieg medycyny estetycznej, także ten ma swoje przeciwwskazania, chociaż ogólnie uznawany jest za bardzo bezpieczny. Nie można się mu poddawać bezpośrednio po depilacji laserowej i kiedy skóra jest mocno opalona na słońcu czy w solarium.

Innym przeciwwskazaniem czasowym jest opryszczka oraz trądzik, a także niedawne leczenie pochodną witaminy A. W takich okolicznościach lekarz wskaże, ile należałoby odczekać.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki