Kiedy między produkującymi pierwsze buty sportowe braćmi Dassler nastąpił rozłam, jeden nich, Adolf założył firmę Adidas. Drugi, Rudolf kontynuował działalność pod nazwą Puma. Od tamtej chwili, tj. 1948 roku odzież i obuwie sportowe marki Puma towarzyszyły profesjonalnym sportowcom podczas najtrudniejszych zmagań olimpijskich, niejednokrotnie kończących się wiktorią. Ale Puma to nie tylko odzież sportowa. Od 2002 roku Puma zaczęła wypełniać swoimi produktami półki drogerii. Perfumy puma damskie oddają sportowy i aktywny charakter marki. Poznajmy kilka flagowych zapachów tej marki.

Bezkonkurencyjny klasyk

Puma Woman to pierwszy zapach wprowadzony przez Pumę w 2002. Mimo, że od jego debiutu minęło już wiele lat, jest to niekwestionowany lider w rankingach – najbardziej lubiany, wręcz ‘kochany’ przez kobiety produkt. Jakie wrażenia zapachowe oferuje nam Puma Woman? Puma woman to perfumy łączące aromaty kwiatowe i drzewne z dodatkiem zapachu piżma. Pierwsze noty emitowane przez te perfumy puma damskie w kontakcie z naszą skórą to mieszanka różowego grejpfruta, zapachu kwiatu jabłoni i zielonej trawki. Następnie zamach ten przechodzi w tony uzyskane z destylacji jaśminu, konwalii i białego fiołka. Na dłużej zostaną z nami akordy cedru i drzewa sandałowego, które tworzą bazę tych perfum.

Partner aktywnych kobiet

Perfumy puma damskie to segment zapachów dedykowany kobietom lubiącym aktywność fizyczną, którym Puma proponuje orzeźwiające, pełne życia i energii kompozycje zapachowe. Przykładem takich perfum jest zapach I am going, który już swoją nazwą wskazuje na ruch, energię i dynamikę. I am going rozpoczynają pobudzające do działania noty pomarańczy, ananasa, gruszki i jagody. Za nimi podążają, jak zwykle w perfumach Puma, nuty jaśminu, rozkosznej frezji i klasycznej róży. Innym energetyzującym perfumem w ofercie marki jest Puma Aqua Woman. Ta fuzja aromatów kwiatowych, owocowych i wodnych orzeźwia i mobilizuje. Na pierwsze akordy Aqua Woman składają się aromaty słodkiego zielonego jabłka i energetyzującej limonki. Kolejno, do naszych zmysłów docierają zapachy hiacyntu. Na koniec, ciało powleka aromat patchouli i drzewa sandałowego.

Prosto z Jamajki

Zapachy Jamaica Women z 2004 i 2008 roku to perfumy puma damskie inspirowane egzotyczną Jamajką. Te zapachy to kompozycje owocowo – kwiatowe otwierane przez soczyste nuty owoców brzoskwini, grejpfruta i melona. Serce perfum stanowią delikatne akordy na bazie jaśminu i frezji. Doznania zapachowe z perfumami z Jamajki wieńczą aromaty patchouli i słodka, egzotyczna wanilia.