Wiele osób zastanawia się, jak się przygotować do liposukcji, a także jakie są wskazania oraz przeciwwskazania do tego zabiegu. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z najważniejszymi aspektami zabiegu liposukcji.

Wskazania do liposukcji

Liposukcja to zabieg, który jest wskazany dla wszystkich osób pragnących pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Nadmiar tłuszczu może pojawiać się w różnych częściach ciała, jednak najczęściej wykonywane są zabiegi na brzuch. Zabieg będzie skuteczny u osób, które nie mogły sobie poradzić z rozwiązaniem problemu w tradycyjny sposób, czyli dzięki zastosowaniu odpowiedniej diety oraz właściwej ilości aktywności fizycznej.

Przeciwwskazania

Przed zabiegiem liposukcji warto również zwrócić uwagę na ewentualne przeciwwskazania. Przede wszystkim zabiegi tego rodzaju nie powinny być wykonywane u osób, które zmagają się z różnymi schorzeniami. Wśród nich można wskazać na przykład cukrzycę. Liposukcja to zabieg, który powinien być wykonywany u osób zdrowych oraz w dobrym stanie ogólnym. Pomimo tego, że liposukcja laserowa nie jest inwazyjna to może stanowić dodatkowe obciążenie dla organizmu.

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg liposukcji wymaga właściwego przygotowania się do zabiegu. Przede wszystkim polega ono na konsultacji z lekarzem specjalistą oraz potwierdzeniu dobrego stanu zdrowia. Jeśli pojawią się jakiekolwiek przeciwwskazania to należy zrezygnować z planowania zabiegu. Oprócz tego przed liposukcją warto wykonać podstawowe badania krwi, który potwierdzą dobry stan zdrowia.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu liposukcji warto przejść rekonwalescencję, która polega głównie na powstrzymywaniu się od wykonywania intensywnej aktywności fizycznej. Warto również nosić specjalne ubrania uciskowe, które poprawią efekty zabiegu. Więcej informacji na temat liposukcji można zdobyć na stronie internetowej, która znajduje się pod adresem: https://shar-pol.pl/zabieg/liposukcja/. Na pewno będą pomocne podczas przygotowywania się do zabiegu oraz bezpośrednio po nim.