Chcesz zachować blask i żywotność swoich paneli? Lubisz patrzeć, jak Twoje dzieci bawią się beztrosko na podłodze? Dysponując wiedzą o kilku przydatnych trikach, nie będzie to takie trudne. Dowiedz się czym nabłyszczać panele, aby utrzymać czystość powierzchni podłóg. Sprawdź, jakie są najbardziej skuteczne domowe sposoby, a także polecane preparaty.

Nabłyszczanie paneli po myciu podłogi

Dla zapewnienia zadowalających efektów nabłyszczania należy najpierw dokładnie odkurzyć podłogę. Ważne, aby użyć do tego końcówki z miękką szczotką. Porządne odkurzenie z pyłu, kurzu lub piasku uchroni sprzątaną powierzchnię przed zarysowaniem czy roztarciem brudu podczas nabłyszczania.

Do samego mycia paneli nie trzeba używać dużej ilości wody. Ten rodzaj podłogi nie lubi zbyt dużej ilości wilgoci oraz detergentów. Najlepiej, gdy mop lub gąbka są dobrze wyrznięte i lekko wilgotne. Środki do mycia dobrze jest stosować zgodnie z zaleceniami producenta.

Domowe sposoby mycia i nabłyszczania paneli

Do mycia i nabłyszczania paneli możemy użyć także naturalnych substancji, które każdy z nas ma w kuchni. Doskonale w tej roli sprawdzi się ocet. Przygotować trzeba roztwór w proporcji 5 litrów ciepłej wody i jednej szklanki octu. Do poprawy zapachu można dodać kilka kropli olejku zapachowego np. z drzewa herbacianego, który ma także właściwości odkażające.

Ocet sam w sobie zapewni efektowne nabłyszczenie paneli. Nie potrzeba do tego żadnych dodatkowych preparatów. Należy pamiętać, aby do mycia użyć miękkiego dobrze wyciśniętego mopa lub lekko wilgotne ściereczki z mikrofibry.

Środki i detergenty do nabłyszczania paneli

Nabłyszczanie paneli ułatwią również środki i detergenty przeznaczone do tego celu. Są to zazwyczaj preparaty na bazie polimerów akrylowych lub poliuretanowych. Tworzą na powierzchni trwałą i odporną powłokę.

Nabłyszczanie paneli specjalistycznymi środkami ma także dodatkową zaletę. Są to właściwości antypoślizgowe, jakie daje powłoka powstała na powierzchni paneli, po użyciu odpowiedniego preparatu.