Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdej kobiety, W ten wyjątkowy dzień każda chce wyglądać olśniewająco. Wybór odpowiedniej kreacji to duże wyzwanie, co czasem utrudnia ilość sukien jakie zobaczyć można w internecie, katalogach lub salonach sukien ślubnych.

Fasony sukien ślubnych

Dostępnych jest wiele fasonów sukni ślubnych, które pasują kobietom o różnych kształtach i figurze oraz wzroście. Suknie ślubne proste mają prosty krój od góry do dołu i są ozdabiane koralikami oraz koronkami. Suknie te przeznaczone są dla kobiet mających sylwetę klepsydry, rożka lub wiolonczeli. Suknie ślubne proste nie opinają ciała i mają z boku lub z tyłu rozcięcie, które umożliwia swobodne poruszanie się. Suknie ślubne mające kształt liter A są bardzo popularne i chętnie wybierane przez Panny Młode. Delikatne suknie ślubne mające kształt litery A składają się z obcisłej góry oraz rozkloszowanego dołu. Często na górę zakładany jest gorset, który podkreśla linię biustu. Delikatne suknie ślubne mają zwiewny i lekki dół, pod którym nie ma halki. Suknie te idealne są dla kobiet noszących duże rozmiary, ponieważ zakryją niedoskonałości w figurze i podkreślą jej atuty. Sukienka ślubna krótka staje się coraz popularniejsza i nie jest noszona tylko podczas przyjęcia weselnego, ale także w czasie uroczystości w kościele. Ten fason nadaje kobiecie dziewczęcego wyglądu, a zarazem romantyzmu. Sukienka ślubna krótka jak najbardziej sprawdzi się podczas wesela ponieważ nie ogranicza ruchów i jest wygodniejsza od długiej sukni.

Jak wybrać odpowiednią suknię ślubną?

Aby suknia ślubna była idealna trzeba przymierzyć wiele dostępnych modeli sukni, które występują w różnych fasonach, kolorach oraz długościach i z różnorodnymi dodatkami. Zabieg ten pozwoli znaleźć idealną suknię do figury. Najważniejsze podczas wyboru sukni jest to aby podobała się ona Pannie Młodej i żeby wygodnie się ona w niej czuła. Suknia musi dobrze leżeć i nie krępować ruchów. Jeśli Panna Młoda zdecyduje się na krótką suknię ślubną musi ona pamiętać by suknia ta nie była zbyt krótka. Jeżeli znajdzie się idealna suknie, która niestety nie do końca idealnie leży, wówczas wprowadzić można drobne poprawki, które pomogą dopasować suknię do figury lub uszyć suknię na wymiar.