Skrupulatne zaplanowanie wakacyjnego wypadu to przepis na udany i spokojny wypoczynek. Szczegóły podróży takie jak transport czy nocleg powinny zostać ustalone już na samym początku – zwlekanie z organizacją wyjazdu na ostatnią chwilę może wiązać się ze sporym stresem i wieloma nieprzyjemnymi niespodziankami.

Wakacje z czworonogiem – o czym pamiętać?

Planując wspólny wypad z czworonogiem koniecznie należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Pierwszą z nich stanowią szczepienia chroniące zwierzę przed zakażeniem się, a także przenoszeniem różnego rodzaju chorób. Dodatkowo zwierzę powinno zostać zaopatrzone w chip, który umożliwi jego bezproblemową identyfikację.

Przy wyjeździe za granicę niezbędnym okaże się także paszport, w którym znajdą się wszystkie informacje dotyczące stanu zdrowia zwierzęcia oraz aktualnych szczepień. Przed wyjazdem za granicę warto upewnić się także, czy dany kraj nie wymaga dodatkowych szczepień oraz czy nie obowiązują w nim przepisy narzucające ograniczenie dotyczące transportu zwierzęcia.

Podróżowanie z psem – co z noclegiem?

Wakacje z psem wymagają dokładanego zaplanowania – wybór miejsc postojowych czy noclegu będzie miał ogromny wpływ na przebieg całej podróży. Przed wyruszeniem w trasę warto upewnić się, czy w danym pensjonacie nie obowiązują restrykcje dotyczące wielkości i rasy zwierzęcia.

Dodatkowo przy wyborze noclegu warto zdecydować się na miejsce usytuowane w cichym spokojnym miejscu – dobrze, jeżeli dany hotel czy pensjonat będzie dysponował ogrodem, w którym zwierzę będzie mogło się wybiegać.

Jaki środek transportu na wakacje z psem?

Podczas wakacji z psem najlepszym środkiem transportu okaże się bez wątpienia własny samochód. Na neutralnym, pozbawionym obcych zapachów terenie zwierzak będzie o wiele bardziej zrelaksowany, a cała podróż upłynie w bezstresowej atmosferze.

Na pokładzie samochodu z psem nie powinno zabraknąć różnego rodzaju mat ochronnych czy specjalnych nawilżanych chusteczek. Dobrym pomysłem może okazać się także zabranie ze sobą ulubionych zabawek psiaka, które okażą się nieocenioną pomocą w kryzysowych i stresujących sytuacjach.