Puder należy do podstawowych kosmetyków, jednak większość produktów tego typu dostępnych na rynku zawiera wiele syntetycznych i niepożądanych substancji. Do wyjątków należą produkty całkowicie naturalne, do których należy między innymi puder ryżowy.

Z czego składa się puder ryżowy?

Produkt ten powstaje w wyniku zmielenia ziaren ryżu siewnego, dzięki czemu otrzymuje się bardzo drobny proszek. Chociaż w Polsce puder ryżowy jest stosunkowo nowym rodzajem produktu, w rzeczywistości od wielu wieków znany jest w Azji, a popularny stał się między innymi ze względu na modę na wszystko, co związane z Japonią. Do dziś jest on bowiem podstawowym kosmetykiem stosowanym przez gejsze.

Oryginalnie pudry ryżowe składały się jedynie z mąki ryżowej, jednak dzisiejsze kosmetyki z tej kategorii zawierają różne dodatki. Aby być pewnym składu, należy zawsze czytać etykietę. Zdarza się bowiem, że czasami do pudru takiego dodawane są parabeny i talk – tak jak do każdego zwykłego pudru. Powinno wybierać się produkty bez domieszek tego typu substancji, jednak można wybrać też pudry z ryżu wzbogacone naturalnymi substancjami.

Właściwości pudru ryżowego

Puder ryżowy nie tylko doskonale matuje skórę, ale również posiada wiele innych ciekawych właściwości, dzięki którym podbija serca Polek stawiających na kosmetyki naturalne.

Przede wszystkim doskonale sprawdzi się on w przypadku cery tłustej i trądzikowej, gdyż absorbuje on nadmiar sebum. Do tego działa on na skórę intensywnie kojąco, a do tego dokładnie ją odżywia. Po dłuższym czasie regularnego stosowania jest ona o wiele gładsza, wyglądając o wiele zdrowiej.

Jak nakładać puder z ryżu i jak go przechowywać?

Puder ryżowy należy przechowywać w chłodnej temperaturze, nie wyższej niż pokojowa. Z dala należy go trzymać też od wilgoci, którą to bardzo łatwo wchłania.

Nakłada się go przy pomocy pędzelka, jak inne pudry, lecz można też użyć gąbeczki. Kiedy chce się nakładać go tą metodą, gąbkę należy zanurzyć w wodzie i wycisnąć. Powinna być ona wilgotna, ale nie mokra. Bardzo ważne jest, by nie zanurzać jej w pojemniku, lecz po prostu posypać ją pudrem. W innym przypadku mogłaby dostać się do pudru wilgoć, która spowodowałaby, że ryż zacząłby pleśnieć.

Na rynku dostępnych jest wiele pudrów ryżowych, a do tego nie są one drogie. Warto więc w trosce o cerę zastąpić szkodliwe zwykłe pudry na ich naturalne zamienniki.

Puder ryżowy dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.