Pielęgnacja dłoni to niezwykle ważna sprawa. Dlaczego? Dlatego, że dłonie są wizytówką każdego z nas. To dłoń podaje się na przywitanie, dłońmi płaci się za zakupy, dłonie widoczne są przy każdej czynności, jaką się wykonuje. Warto zatem zadbać o nie, by nie wstydzić się ukradkowych spojrzeń.

Pielęgnacja dłoni – domowe sposoby

Nie wszystkich stać na wizyty u kosmetyczek czy kosmetologów w celu zadbania o swoje ciało, w tym o dłonie. Na szczęście jest mnóstwo sposobów domowych, które pozwolą zachować piękny wygląd skóry dłoni na dłużej.

Jednym z najprzyjemniejszych domowych zabiegów na dłonie jest oczywiście ciepła kąpiel. Jak ją przygotować? Bardzo prosto – wystarczy do większej miseczki wlać podgrzaną oliwę z oliwek, dodać do niej kilka kropli soku z cytryny i zanurzyć dłonie na około 20 – 30 minut. Podczas takiej kąpieli, dłonie warto masować i wcierać w nie cenne składniki znajdujące się w oliwie i cytrynie. Po upływie czasu, dłonie należy osuszyć papierowym ręcznikiem i wetrzeć ulubiony krem nawilżający lub odżywczy. Tak przygotowane dłonie warto umieścić w bawełnianych rękawiczkach, by dodatkowe ciepło pozwoliło na jeszcze dokładniejsze wniknięcie składników odżywczych. Warto zatem taki zabieg robić przed snem, by następnie całą noc trzymać ręce w rękawiczkach. Taki zabieg sprawi, że dłonie będą bardzo delikatne w dotyku i zdrowe.

Kąpiele w oliwie z oliwek mogą być wykonywane w każdym wieku – zarówno u młodych dziewczyn, jak i u dojrzałych kobiet. Oliwa zawiera dużo potasu, żelaza i fosforu oraz witaminy z grupy A, B, C i E. Wszystkie te składniki odpowiedzialne są za odmładzanie, nawilżanie i ochronę skóry.

Pielęgnacja paznokci u rąk

Pielęgnacja paznokci u rąk nie musi być trudna. Domowy sposób na ładne paznokcie to olejek rycynowy. Olejek taki należy regularnie wcierać w płytkę paznokcia. Oczywiście paznokcie wcześniej należy opiłować, wygładzić a skórki odsunąć i usunąć radełkiem. Po tych czynnościach dobrze jest wetrzeć olejek rycynowy w płytkę paznokcia i okolice skórek. Taki regularny rytuał odżywi paznokcie i ochroni przed mikrouszkodzeniami. Olejek pozwoli również na regenerację zniszczonych częstym malowaniem paznokci.

Dłonie codziennie narażone są na bakterie, uszkodzenia czy otarcia. Warto o nie dbać i nie zapominać o podstawowych czynnościach jak dokładne mycie rąk czy kremowanie. Tylko w taki sposób ich zdrowy wygląd zachowa się na dłużej.