Dbanie o czystość sprzętu oraz przedmiotów używanych w przedsiębiorstwie to podstawa. Jest to jeden z czynników decydujących o jakości oferowanych usług, czy też towarów. Jednym ze sposobów, aby zadbać o czystość sprzętu jest wykorzystanie tzw. myjki ultradźwiękowej. Co warto wiedzieć na jej temat?

Nowoczesne myjki ultradźwiękowe

Tak, jak nazwa wskazuje myjka ultradźwiękowa (znana również jako wanna ultradźwiękowa) to nowoczesne urządzenie używane do czyszczenia powierzchni różnorodnych przedmiotów, które zostają umieszczone w jego wnętrzu. Czyszczenie odbywa się przy wykorzystaniu przemieszczających się fal dźwiękowych, które w rezultacie zetknięcia się z wodą tworzą tzw. efekt kawitacji.

Obecnie producenci zaoferować mogą wyjątkowo dużą ilość różnego rodzaju myjek dźwiękowych. W sprzedaży dostępne są modele charakteryzujące się odmienną mocą, częstotliwością fal dźwiękowych, czy też pojemnością. Oznacza to, że każdy przedsiębiorca może z łatwością znaleźć sprzęt, który spełni wszystkie oczekiwania. Na co zwrócić uwagę?

Odpowiednia myjka ultradźwiękowa

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać jest rozmiar myjki ultradźwiękowej. Należy go dobrać tak, aby największy przedmiot, który będzie czyszczony z użyciem myjki bezproblemowo mieścił się w wanience. Obecnie nabyć można zarówno bardzo małe wanienki o pojemności kilkuset mililitrów, jak i sprzęt o pojemności kilkudziesięciu litrów.

Z kolei w przypadku mocy i częstotliwości należy pamiętać, że nie ma jednego dobrego rozwiązania. Urządzenia mocniejsze, ale o niższej częstotliwości sprawdzą się doskonale w przypadku większych przedmiotów i uciążliwych zabrudzeń. Odwrotnie słabszy sprzęt o wyższej częstotliwości to dobre rozwiązanie m.in. do czyszczenia biżuterii.

Myjka nie tylko w przemyśle

Warto podkreślić, że chociaż myjki ultradźwiękowe kojarzone są z przemysłem, czy też z salonami kosmetycznymi to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystywać tego rodzaju sprzęt w domu. Ze względu na swoje właściwości może być on użyty do czyszczenia niemalże każdego rodzaju przedmiotu, który może zostać zamoczony.

Najczęściej jest to biżuteria, ale mogę być to także m.in. okulary, monety oraz wiele innych niewielkich przedmiotów. Do użytku domowego można z łatwością zakupić myjkę ultradźwiękową o niewielkich rozmiarach. W sprzedaży dostępne są modele o pojemności od kilkuset mililitrów do kilku litrów. Dzięki temu nie będą one zajmowały cennej domowej przestrzeni.

Myjki ultradźwiękowe dostępne są w ofercie Beautysystem.pl.