Koreańska pielęgnacja twarzy jest popularna na całym świecie. Kosmetyki znanych marek z Korei Południowej dostępne są również w Polsce. Sprawdź, które z nich warto mieć w swojej łazience!

Żel aloesowy

W kosmetykach koreańskich można znaleźć wiele cennych składników pochodzenia naturalnego. Jednym z nich jest aloes, a dokładnie sok z aloesu, który używany jest do produkcji żelów aloesowych.

Żel aloesowy to wszechstronny kosmetyk, który doskonale sprawdza się w pielęgnacji skóry twarzy, ciała, a nawet włosów. Można stosować go jako krem do twarzy, balsam do ciała, balsam po goleniu, serum do włosów i na wiele innych sposobów. Żel aloesowy nawilża, regeneruje i łagodzi.

Maseczki w płachcie

Na szczególną uwagę zasługują maseczki w płachcie, które nasączone są cennymi składnikami aktywnymi, na przykład kolagenem, kwasem hialuronowym, witaminami, ekstraktami roślinnymi. To koreańskie kosmetyki, które przeznaczone są do pielęgnacji każdego typu skóry.

Maseczki w płachcie są bardzo łatwe w użyciu – po prostu wystarczy nałożyć je na oczyszczoną skórę twarzy. Po wyznaczonym czasie tkaninową maseczkę należy zdjąć, a resztę kosmetyku wmasować w skórę.

Maseczki na noc – night mask, sleeping mask

Aby skóra mogła wyglądać jeszcze piękniej, swoją pielęgnację warto uzupełnić o maseczkę na noc, czyli night mask albo sleeping mask. To kosmetyk, który nakładany jest na noc, zamiast kremu do twarzy.

Maseczki na noc mają najczęściej lekką, żelową lub kremową konsystencję. Do wyboru jest wiele różnych formuł, na przykład miodowe, różane. Po takim koreańskim kosmetyku skóra będzie rozświetlona, nawilżona, miękka i gładka.

Filtry przeciwsłoneczne

W koreańskiej pielęgnacji twarzy bardzo duże znaczenie mają filtry przeciwsłoneczne, które nakładane są przed wyjściem z domu. Chronią skórę przed negatywnym wpływem promieniowania słonecznego, które powoduje jej przyspieszone starzenie – powstawanie zmarszczek, przebarwień posłonecznych.

Takie koreańskie kosmetyki wyróżniają się specjalnymi formułami – są lekkie, łatwe w nałożeniu. Mogą być także barwione, dlatego zastępują wtedy podkład do twarzy. Do wyboru jest wiele odcieni dla skór jaśniejszych i ciemniejszych. Najwyższą ochronę dają filtry SPF50.

Koreańskie kosmetyki dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.