Zauważalne zmiany skórne na twarzy, takie jak nieprzyjemne zmarszczki zwiastujące proces starzenia, mogą być uciążliwe zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Jednak różne metody leczenia mogą skutecznie zwalczyć rozwój tego procesu i nieco go opóźnić.

Dermapen zabieg — doskonała metoda przeciwstarzeniowa

Mikronakłuwanie to rewolucja wśród metod przeciwstarzeniowych, ponieważ prawie nie obciąża skóry, minimalizuje wiele powszechnych schorzeń skóry i zapewnia niesamowite rezultaty. Metoda dermapen katowice jest szczególnie skuteczna w przypadku obszarów, które w inny sposób trudno zareagować na terapię i dla których nie ma możliwości przeprowadzenia operacji, np. w okolicy dekoltu lub z rozstępami.

Stymulacja syntezy kolagenu, rewitalizacja i regeneracja

Dermapen zabieg to aplikacja zewnętrzna na skórę, która stymuluje tak zwaną syntezę kolagenu. Dermapen składa się z mikrocienkich igieł, które są prowadzone po obszarze skóry, który ma być leczony, zgodnie z określonym wzorem.

Dzięki zabiegowi mikroigłowania Dermapen przebija naskórek, tym samym stymuluje naturalny proces rewitalizacji i regeneracji. W trakcie tego procesu w górnej warstwie skóry powstają drobne urazy, które podrażniają określone receptory w skórze, które są niezbędne do tworzenia nowego kolagenu. W ten sposób ich zwiększone uwalnianie może wspomagać regenerację skóry od wewnątrz i napinać tkankę łączną.

Za pomocą igłowania kwas hialuronowy, witaminy A, E i C są wprowadzane do skóry w celu uzyskania mocniejszego efektu. Zabieg dermapen Katowice jest minimalnie inwazyjny, dzięki czemu jest delikatny dla skóry i w przeciwieństwie do zabiegu laserowego można go powtarzać dowolną ilość razy, gdyż jest to zabieg nieablacyjny.

Dermapen efekty

Mikronakłuwanie to delikatny proces poprawiający cerę. Dermapen to pióro medyczne z obrotową nasadką wykonaną z najlepszych igieł tytanowych. Potrafi wykonać około 1300 otworów na sekundę.

W zależności od zabiegu i pożądanego efektu długość igieł można zmieniać. Dermapen przesuwa się pionowo, poziomo i ukośnie nad obszarem, który ma być leczony. Obszary skóry są drobno perforowane. To wtedy włącza się układ odpornościowy, który zaczyna leczyć „uszkodzone” obszary poprzez uwalnianie kolagenu, elastyny ​​i własnego kwasu hialuronowego organizmu.

Wskazanie może być kosmetyczne lub medyczne. Od tego zależy również zastosowana długość igły.

Dermapen efekty to przede wszystkim odmłodzenie skóry poprzez pobudzenie krążenia krwi, co ostatecznie prowadzi do poprawy zaopatrzenia w składniki odżywcze, a tym samym do bardziej jednolitej cery. Pory i zmiany pigmentacyjne stają się mniejsze.