Mezoterapia zalicza się do grona najczęściej prowadzonych zabiegów medycyny estetycznej. Nie tylko potrafi zniwelować oznaki starzenia, ale również działa przeciwstarzeniowo. Kiedy warto skorzystać z zabiegu Dermapen? Jakie są jego efekty?

Na czym polega mezoterapia mikroigłowa Dermapen?

Zabieg mezoterapii polega na wprowadzaniu substancji aktywnych bezpośrednio w skórę. Do tej kategorii zaliczają się trzy rodzaje mezoterapii: igłowa, mikroigłowa oraz bezigłowa.

Mikroigłowa mezoterapia, czyli mikromezoterapia polega na zastosowaniu specjalnego urządzenia Dermapen. Przypomina ono długopis, ale w jego wnętrzu znajduje się kartridż z bardzo cienkimi, pulsującymi igłami z tytanu, który nakłuwa skórę na głębokość 0,5-2,5 mm.

W trakcie zabiegu skóra jest poddawana mikrouszkodzeniom, a nałożone na nią substancje aktywne mogą skuteczniej wnikać w jej głębsze warstwy. Działanie zabiegu polega również na stymulowaniu fibroblastów, czyli komórek skóry, do wytwarzania większej ilości kolagenu i elastyny – substancji kluczowych dla jej młodego wyglądu.

Zabieg Dermapen – kiedy warto?

Prowadzony z Dermapen zabieg polecany jest dla każdego, kto chciałby zadbać o swoją skórę – bez ograniczeń wiekowych. Z procedury mogą skorzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

W młodym wieku mikromezoterapia pomaga w opóźnieniu czasu pojawienia się oznak starzenia jak zmarszczki, bruzdy, opadający owal twarzy. Z kolei na skórze dojrzałej redukuje te zmiany. Dodatkowo poprawia ogólną kondycję skóry, między innymi zwiększa nawilżenie, elastyczność, jędrność, zmniejsza widoczne blizny, rozszerzone pory.

Wykonany urządzeniem Dermapen zabieg może też koncentrować się na skórze ciała. W tym przypadku pomaga na zmiany jak cellulit, rozstępy oraz pomaga w redukcji nadmiernie wypadających włosów.

Dermapen Katowice – skorzystaj z zabiegu w profesjonalnym gabinecie

Zabiegi Dermapen są dostępne w większości gabinetów medycyny estetycznej. Prowadzone są przez lekarzy medycyny estetycznej, w sterylnych i bezpiecznych dla klientów warunkach.

Osobom chcącym skorzystać z procedury mezoterapii dermapen katowice dają możliwość wykonania jej w wielu gabinetach. Najlepiej zdecydować się na ten, który rekomendowany jest przez klientki. Polecenia i opinie można znaleźć przez internet.