Specjalistyczna odzież medyczna to niezbędny element wyposażenia każdego pracownika sektora służby zdrowia. Wysokiej jakości i najnowszej generacji zaawansowany sprzęt medyczny to oczywiście gwarancja najwyższej precyzji i zachowania maksymalnego bezpieczeństwa podczas przeprowadzanych specjalistycznych zabiegów medycznych, jednak w czasach wysoko zaawansowanej technologicznie rzeczywistości nie należy zapominać o podstawowych środkach ochrony. Zaopatrzeniu personelu w stworzone do tego celu stroje medyczne, dedykowane konkretnym sektorom personelu służby zdrowia, to nie tylko konieczność, ale i obowiązek każdej placówki zajmującą się ochroną życia i zdrowia.

Fartuch chirurga — podstawowa bariera ochronna

Stroje medyczne produkowane dla pracowników służby zdrowia muszą spełniać odpowiednie normy, których standaryzacja miała na celu uchronienie zarówno pracownika medycznego, jak i każdego stykającego się z nim pacjenta przed narażeniem na szkodliwe działanie różnego rodzaju czynników chorobotwórczych, takich jak bakterie, o które w pracy lekarza czy pielęgniarki nie trudno. Wysoka jakość materiału, z którego powstają fartuchy chirurgiczne pozwalają na komfortowe przeprowadzanie nawet najdłuższych zabiegów medycznych. Materiał odporny na rozdarcia i przenikanie w jego głąb wszelkiego rodzaju cieczy pozwala zachować najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny pracy, tak ważne nie tylko w branży medycznej. Fartuch chirurga wysokiej jakości wyposażony jest w nieprzemakalne warstwy, których zadaniem jest ochrona osłoniętej fartuchem odzieży oraz skóry przed potencjalnie niebezpiecznymi, zakażonymi płynami ustrojowymi pacjenta.

Nie tylko praktycznie

Specjalistyczna odzież medyczna to nie tylko wyposażenie sal operacyjnych i gabinetów zabiegowych w fartuchy chirurgiczne. Obecnie na rynku odzieżowym kolekcje dedykowane medykom, pielęgniarkom czy rejestratorkom medycznym można dobierać nie tylko zgodnie z odgórnie nałożonymi normami, ale i wedle własnego upodobania. Bogata oferta uniformów medycznych, kitli lekarskich, sukienek medycznych dla personelu pielęgniarskiego jest dostępna nie tylko w medycznych sklepach stacjonarnych, ale także w internecie. Może i nie o modę tu chodzi, ale chyba każdy lubi czuć się w swoim stroju służbowym komfortowo.