Gymnema sylvestre jest rośliną pochodzącą ze Sri Lanki i Indii. Jej zwyczajowa nazwa to gurmar, a przydomek “pogromca cukrów, zawdzięcza go swoim niezwykłym właściwościom, które pozwalają zwalczyć zbyt wysoki poziom cukru we krwi.

Nadzieja dla cukrzyków

Cukrzyca to jedna z chorób cywilizacyjnych, która swoje żniwo zbiera wśród dorosłych i dzieci. Głównymi przyczynami cukrzycy jest podłoże genetyczne oraz złe odżywianie. To ostatnie głównie wpływa na powstanie cukrzycy typu II, którą można zwalczyć. Suplement gymnema sylvestre jest przeważnie stosowana w walce z cukrzycą, ponieważ poprzez wspomaganie regeneracji trzustki stabilizuje poziom cukru we krwi. Naukowcy dowiedli, że gurmar stosowany zarówno u dzieci, jak i u dorosłych pozwala na całkowite wyleczenie z cukrzycy typu II.

Pomoc w walce ze zbędnymi kilogramami

Gurmar może być również stosowany przez osoby z nadwagą, ponieważ częściowo hamuje wchłanianie cukrów w jelicie cienkim, czasowo wyłącza odczuwanie smaku słodkiego w jamie ustnej oraz znacząco redukuje łaknienie i potrzebę sięgnięcia po coś słodkiego. Odpowiednio stosowana gymnema wraz z dieta i aktywnością fizyczną pomaga w osiągnięciu upragnionej wagi, a ponad to zmniejsza ryzyko wystąpienia efektu jo-jo.

Kompleksowe wspomaganie

Badania kliniczne udowodniły, że gymnema sylvestre ma kilka innych prozdrowotnych właściwości, które kompleksowo wspomagają organizm, należą do nich:
– Działanie moczopędne – pozwala na pozbycie się zbędnej wody z organizmu, która może przyczyniać się do obrzęków i cellulitu,
– wspomaganie układu odpornościowego w walce z drobnoustrojami chorobotwórczymi,
– działanie przeciwzapalne. Jest to szczególnie ważne u osób cierpiących na cukrzycę, ponieważ są one szczególnie narażone na stany zapalne,
– obniżanie poziomu trójglicerydów oraz “złego” cholesterolu we krwi. Jest to istotne w przypadku osób z nadwagą lub otyłością oraz ze skłonnościami do miażdżycy.
– cofa zmiany, które zostały wywołane przez hiperglikemię. Daje to szansę cukrzykom typu II na całkowity powrót do zdrowia.

Jak widać gymnema sylvestre jest suplementem, który odpowiednio stosowany może doprowadzić do utraty zbędnych kilogramów oraz do całkowitego wyleczenia z cukrzycy typu II.