Pomocnik fryzjerski to rodzaj komody, która jest wykorzystywana w salonach fryzjerskich. Jest ona wyposażona w niewielkie kółka, które ułatwiają jej przestawianie. Dlaczego jej używanie jest takie ważne? Dlaczego warto wyposażyć się we własnego pomocnika? Do czego może się przydać?

Porządek w miejscu pracy

Pomocnik fryzjerski doskonale sprawdza się jako rodzaj organizera do przechowywania różnych rzeczy w miejscu pracy. Umożliwia on przygotowanie stanowiska do przyjmowania klientów i klientek. Łatwo wyobrazić sobie jak wyglądałby salon fryzjerski, gdyby wszystkie szczotki, grzebienie, suszarki i kosmetyki leżały na widoku.

Najprawdopodobniej w salonie panowałby po prosty bałagan, a każda dostępna przestrzeń taka jak blat czy półki zostałaby zajęta przez rzeczy potrzebne do pracy. Stąd też oczywiste jest to, że pomocnik umożliwia wprowadzenie do salonu odrobiny ładu i porządku.

Wszystko pod ręką

Dzięki pomocnikowi fryzjerskiego można mieć wszystkie niezbędne rzeczy pod ręką. Dzięki temu można szybciej wykonywać swoje obowiązki. Jak wyglądałaby usługa fryzjerska, gdyby cały czas musiała ona być przerywana, bo pracownik musi poszukać jakichś rzeczy?

To byłaby prawdziwa udręka zarówno dla fryzjera, jak i klienta. Stąd też znaczenie pomocnika jest bardzo duże. Dzięki niemu można pracować szybciej i wydajniej. To z kolei oznacza możliwość generowania lepszych przychodów. Z pewnością ucieszy to każdego fryzjera, który chciałby w ciągu dnia mieć miejsce dla większej liczby klientów.

Lepsza organizacja

Pomocnik fryzjerski ma szuflady i uchwyty dedykowane dla różnego typu przedmiotów. Dzięki temu można lepiej zorganizować swoje miejsce pracy. Oznacza to, że wszystkie niezbędne przedmioty będą dokładnie na swoim miejscu, bo wcześniej zostanie ono wyznaczone. Dzięki temu nawet, jeśli w jednym salonie pracuje kilku fryzjerów, to każdy z nich powinien z równym powodzeniem móc korzystać z dowolnego pomocnika.

Można też uzgodnić, że każdy pomocnik będzie należał do jednego fryzjera. W takim wypadku można po prostu przesuwać go na dowolne stanowisko. To dużo wygodniejsze niż przenoszenie pojedynczych produktów i przedmiotów. Dzięki pomocnikowi na kółkach fryzjerowi będzie po prostu łatwiej pracować.

Pomocnik fryzjerski dostępny jest w ofercie Esglas.