Narzeczeni organizujący swój ślub i wesele mają przed sobą olbrzymie wyzwanie, w którym dopięcia wymaga wiele szczegółów. Sala, orkiestra czy stroje to tylko część z nich. Oprócz wymarzonej oprawy tego dnia trzeba przecież zadbać o komfort gości. A jeśli o tym mowa, to warto rozważyć wynajem autokaru na wesele.

Po co komu autokar na weselu?

W czasach gdy niemal każdy ma własny samochód wynajem autobusu dla gości może się wydawać zbędnym wydatkiem. Jednak nadal na weselach spożywa się sporo alkoholu. Bez takiego udogodnienia część gości musi zrezygnować z wznoszenia toastów, organizować sobie transport wśród znajomych lub poszukać płatnych opcji.

Wynajem autokaru na wesele jest wyrazem troski o gości. Takie dodatkowe udogodnienie sprawia, że wszyscy chętni mogą wznieść symboliczny toast za nowożeńców i bawić się bez obaw o powrót po wielogodzinnej imprezie.

Przed wizytą w firmie przewozowej

Wynajęcie autokaru na wesele z całą pewnością zostanie dobrze odebrane przez gości. Nie oznacza to jednak, że licznie będą chcieli skorzystać z takiego udogodnienia. Może się okazać, że wielu z nich woli zorganizować sobie inną formę transportu.

Właśnie dlatego ważne jest, by już w momencie wręczania zaproszeń, a nawet wstępnego informowania o zbliżających się zaślubinach, zapytać gości, czy chcieli by skorzystać z możliwości dojazdu na wesele autobusem. Dzięki temu łatwiej będzie dopasować wielkość autobusu do liczby zainteresowanych gości.

Koszt i formalności

Wynajem autokaru to dość wysoki koszt. Warto zacząć poszukiwanie firmy przewozowej nico wcześniej. Nie chodzi tylko o to by mieć gwarancje, że autobus będzie dostępny w oczekiwanym terminie. Ceny bywają bardzo różne, najczęściej jest to koszt między 700 a 1000 złotych. Ale z odpowiednim wyprzedzeniem udaje się czasem wynająć taki autokar nawet za około 400 złotych.

W miarę możliwości warto też postawić na przewoźnika posiadającego flotę składającą się z minimum kilku pojazdów. Dzięki temu żadna awaria nie zmąci spokoju narzeczonych w tak ważny dla nich dzień.