W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się klinika flebologii Łódź oferuje w tym zakresie naprawdę duże możliwości. Leczeniem żylaków kończyn dolnych zajmuje się przeważnie kilku specjalistów. Chodzi tu przede wszystkim o chirurga naczyniowego, dermatologa, a także specjalistę medycyny estetycznej.

Kim jest flebolog?

Flebolog to lekarz specjalizujący się w leczeniu żylaków. Flebologia to stosunkowo młoda dziedzina medycyny, która zajmuje się leczeniem chorób układu żylnego i wywodzi się z chirurgii naczyniowej. Bez wątpienia manifestacją przewlekłej niewydolności żylnej są żylaki. Chirurg naczyniowy zajmuje się chorobami w obrębie naczyń krwionośnych – tętnic oraz żył. Udrożnienie naczyń zwężonych chorobowo oraz poszerzenie światła to główne cele operacji wykonywanych przez chirurgów. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych klinik, które wiele lat działają na rynku i cieszą się naprawdę bardzo dobrą opinią. Kluczowe jest także usuwanie patologii w tętnicach lub żyłach oraz wstawianie protez naczyniowych.

Zakres flebologii

Lekarz będzie miał ułatwione zadanie, jeśli klinika flebologii będzie faktycznie dobrze wyposażona. W zakres działalności tej specjalizacji wchodzi również leczenie inwazyjne żylaków. Z problemem żylaków zmaga się naprawdę dosyć duża część społeczeństwa. Warto wspomnieć, że dotyczy to aż 40% populacji, w tym 40% kobiet oraz 35% mężczyzn. Każdy pacjent może liczyć na pomoc, ponieważ wybór placówek oferujących leczenie jest ogromny. Dosyć skomplikowane jest Usuwanie żylaków łódź to miasto, gdzie działa wielu doskonałych specjalistów. Pacjenci mają do wyboru placówki państwowe oraz prywatne. Według powszechnej opinii jakość leczenia w placówkach prywatnych stoi na dużo wyższym poziomie. Jedną ze starszych metod leczenia żylaków kończyn dolnych jest stripping żył. Nawet kilka miesięcy może trwać kompleksowe leczenie żył Łódź. W dzisiejszych czasach lekarze mogą korzystać z nowoczesnych technologii, dlatego mają ułatwione zadanie. Wykorzystywana jest nie tylko termoablacja radiowa metodą RFITT Ceylon, ale również laserowa ablacja żylaków oraz ablacja parą wodną. Po dokładnym przeczytaniu tego tekstu powinieneś już wiedzieć, jak prawidłowo należy leczyć żylaki.