Laser frakcyjny zdobywa coraz większą popularność. Jego zbawcze działanie dla skóry doceniają zarówno starsi, jak i młodsi. Wyjaśniamy jak działają zabiegi frakcyjne i dlaczego są tak cenione.

Czym jest laser frakcyjny?

Laser frakcyjny jest nowoczesnym urządzeniem, które stworzone zostało do oddziaływania na ludzką skórę w taki sposób, aby stawała się ona zregenerowana i miała promienny wygląd. Nazwa ,,laser frakcyjny” może brzmieć groźnie, jednak zapewniamy, że nie ma czego się tu obawiać. W rzeczywistości jest to urządzenie niewielkich rozmiarów, składające się z włókna szklanego. Urządzenie to emituje wiązkę laserową, która ma korzystny wpływ na stan skóry człowieka.

Jak działa laser frakcyjny?

Użycie lasera frakcyjnego nazywane jest zabiegiem frakcyjnym. Po wstępnym przygotowaniu skóry pacjenta, przez dokładne oczyszczenie jej, zdezynfekowanie i nałożenie kremu znieczulającego, można przystąpić do użycia lasera. Laser frakcyjny wysyła wiązkę światła w głąb skóry pacjenta, która następnie powoduje w niej uszkodzenia termiczne. Dzięki temu dochodzi do zwiększonej produkcji kolagenu, a także do zwiększenia procesów regeneracyjnych skory, w tym gojenia ran.

Moc pojedynczego impulsu lasera jest dobierany do indywidualnych potrzeb pacjenta. W przypadku redukcji zmarszczek, czy usunięcia przebarwień, wiązka lasera jest mocniejsza i bardziej ingeruje w tkanki skórne. Sam zabieg frakcyjny nie trwa długo, gdyż zazwyczaj zajmuje od 30 do 60 minut. Czas trwania zależny jest głównie od wielkości obszaru skóry, która została poddana zabiegowi. Dokładniejszy opis zabiegu umieszczony został na stronie: https://shar-pol.pl/zabieg/.

Dla kogo polecane są zabiegi frakcyjne?

Z lasera frakcyjnego mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, już po ukończeniu 18 roku życia.

Zabiegi frakcyjne rozwiązują takie problemy jak wszelkiego rodzaju blizny, rozstępy, zmarszczki, przebarwienia. Także likwidują rozszerzone pory i wiotkość skóry oraz poprawiają jej koloryt.

Laser frakcyjny sprawia, że skóra jest odmłodzona, pozbawiona niedoskonałości i ujednolicona.