Jak cieszyć się piękną, gładką cerą mimo niedoskonałości? W ich ukryciu pomoże dobrej jakości podkład do twarzy. To produkt, który ujednolici cerę, zmatowi ją i utrwali pozostałe kosmetyki kolorowe. Aby osiągnąć zamierzony efekt, trzeba jednak dobrze dopasować podkład do rodzaju skóry i karnacji.

Podkład do twarzy – niezbędny w damskiej kosmetyczce

Podkład pełni bardzo ważną rolę w makijażu – zarówno tym codziennym, jak i wieczorowym. Jest rodzajem bazy. Jego zadaniem jest ukrycie wszelkiego rodzaju niedoskonałości: przebarwień, zaczerwienień, wyprysków, blizn czy cieni. Kosmetyk wyrównuje koloryt i sprawia, że skóra wygląda na gładszą i zdrowszą.Dobrej klasy podkład także matowi, zapobiegając świeceniu się skóry, także tej ze skłonnością do przetłuszczania się. Jego zaletą jest także utrwalanie innych kosmetyków kolorowych: cieni do powiek, różu czy bronzera.

Jak dopasować podkład do potrzeb swojej skóry?

Aby podkład wyglądał naturalnie i nie szkodził skórze, trzeba dobrze dopasować go do rodzaju cery oraz karnacji. Zbyt ciemny czy zbyt jasny podkład będzie się odznaczał i pozostawiał nieestetyczne smugi. Jego odcień powinien być maksymalnie zbliżony do naturalnego koloru skóry – czasem potrzebna jest wymiana podkładu do twarzy wraz ze zmianą pory roku i pojawieniem się opalenizny. Podkłady do twarzy różnią się także, jeśli chodzi o typ cery, której są dedykowany. Do cery tłustej przeznaczone są produkty skutecznie matowiące przez wiele godzin, do skóry z licznymi przebarwieniami czy niedoskonałościami – dodatkowo mocno kryjące. Lekkie, nie obciążające będą idealne dla skóry wrażliwej i z tendencją do przesuszania się.

Trwałe i dobrze kryjące podkłady do twarzy – gdzie szukać?

Dobrej jakości podkład do twarzy powinien łatwo się nakładać, dobrze kryć, nie zapychać porów. Gdzie szukać takiego kosmetyku? Najlepiej w dobrze wyposażonej drogerii – czy to stacjonarnej, czy internetowej.Renomowane drogerie proponują podkłady do twarzy sprawdzonych producentów dbających o przyjazny skórze skład. Dbają również o szeroką paletę odcieni, aby każda kobieta mogła znaleźć podkład współgrający z jej karnacją. Bardzo wiele sklepów kosmetycznych oferuje również poradę ekspertki dotyczącą dopasowania podkładu do typu cery i koloru skóry.

Podkłady do twarzy znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl.