Trudno jest wyobrazić sobie profesjonalny gabinet kosmetyczny bez odpowiedniego łóżka kosmetycznego. Służy ono do wykonywania różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych. Na rynku dostępne są różne modele łóżek kosmetycznych. Czym się różnią i jaki model będzie najlepszy?

Składane łóżka kosmetyczne

Istotnym elementem, na który należy zwrócić uwagę w przypadku składanego łóżka kosmetycznego, jest jego waga. Łóżko kosmetyczne nie powinno być zbyt ciężkie. Innymi słowy, im lżejsze łóżko składane, tym lepiej. Oczywiście takie łóżko powinno być także odpowiednio stabilne. Aby zapewnić sobie komfort pracy, wybrać należy składane łóżko kosmetyczne, które posiada funkcję regulowania wysokości.

Warto, aby łóżko składane wyposażone było także w dodatkowe elementy. Mowa tu przede wszystkim o podłokietniku, podgłówku oraz podpórki na stopy. Biorąc pod uwagę, że na łóżku kosmetycznym wykonywane są różne zabiegi, to kosmetyczna powinna mieć do niego łatwy dostęp. W tym dostęp do każdej partii ciała klientki.

Elektryczne łóżka kosmetyczne

Elektryczne łóżko kosmetyczne cechuje duża wygodna jego użytkowania. Jest ono bowiem sterowane za pomocą pilota. Pozwala to na automatyczną regulację wysokości łóżka. W przypadku łóżek elektrycznych istotne jest, z jakich materiałów są one wykonane.

Obicia, jak i cała konstrukcja łóżka powinna być łatwa w czyszczeniu. Pamiętać bowiem trzeba, iż podczas zabiegów kosmetycznych stosuje się różne preparaty. W przypadku poplamienia łóżka, zabrudzenie to powinno się łatwo usunąć.

Stacjonarne łóżka kosmetyczne

Łóżko stacjonarne świetnie nadaje się nie tylko do wykonywania zabiegów kosmetycznych, ale także do masażu. Łóżko takie charakteryzować powinno się zatem odpowiednim zagłówkiem oraz wycięciem na twarz.

Jednym z podstawowych zabiegów w gabinetach kosmetycznych jest pedicure. W takim przypadku łóżko kosmetyczne powinni posiadać odpowiednio regulowane oparcie.

Jak widać, na rynku dostępne są różne łóżka kosmetyczne. Wybór jest zatem szeroki. Kupując łóżko, kierować trzeba się przede wszystkim tym, jakie zabiegi będą w gabinecie wykonywane. Odpowiednio dopasowane łóżko zapewni właściwy komfort zarówno kosmetyczne, jak i klientom. A komfort i wygoda są tutaj bardzo ważne.

Łóżka kosmetyczne dostępne są w ofercie beautysystem.pl.