Każdy gabinet masażu czy gabinet fizjoterapeutyczny musi być odpowiednio wyposażony, tak aby zapewnić komfort pacjentowi oraz masażyście. Na rynku prężnie działa wiele firm, które zaopatrują tego typu gabinety w sprzęt i akcesoria najwyższej jakości, dzięki którym pacjenci mają pewność, że trafili we właściwe miejsce.

Charakterystyka stołów do masażu

Dobrej jakości stoły do masażu wyróżniają się niezwykle mocną konstrukcją – najczęściej z drewna bukowego, które jest pozbawione sęków. Trwałość stołu to absolutna konieczność, ponieważ nie tylko pacjenci mają różną masę ciała, ale też zabiegi prowadzone są różną intensywnością. Stoły do masażu powinny również cechować się zwartą budową oraz dużą stabilnością poprzeczną. Dzięki temu świetnie sprawdzą się nie tylko w trakcie klasycznego masażu, ale również sportowego, rehabilitacji, refleksologii czy przeróżnych zabiegów kosmetycznych.Stół do masażu najczęściej wyposażony jest w zagłówek z regulacją koty pochylenia, podłokietnik przedni i boczny, otwór na twarz czy pilot do regulacji wysokości.

Gdzie kupić stół do masażu?

Na rynku dostępnych jest wiele ofert ze stołami do masażu czy rehabilitacji. Część z nich jest składana, co umożliwia ich swobodny transport. To świetna opcja dla masażystów i rehabilitantów, którzy pracują w domu pacjenta.Stół do masażu najlepiej zamówić w firmie, która zajmuje się tego typu specjalistycznym sprzętem i ma bogate doświadczenie w technologii produkcji i właściwym doborze komponentów. Z uwagi na rosnący popyt na stoły do masażu, które obecnie znajdują się nie tylko w gabinetach rehabilitacyjnych, ale też w salonach SPA i kosmetycznych, z roku na rok pojawia się coraz więcej producentów oferujących tego typu asortyment.

Na co zwrócić uwagę kupując stół do masażu?

Profesjonalny, stabilny i wytrzymały stół do masażu powinien spełniać wszystkie, restrykcyjne normy i procedury już na etapie produkcji. Te rygorystyczne przepisy wynikają z faktu, że stoły do masażu to urządzenia medyczne, zatem bezpieczeństwo pacjentów jest tutaj priorytetem. Kupując stół do masażu zawsze warto zwracać uwagę na producenta i zasięgnąć ewentualnych opinii i rekomendacji. W przypadku tego typu produktów cena nie zawsze będzie czynnikiem pierwszorzędnym decydującym o zakupie.

Stoły do masażu dostępne są w ofercie beautysystem.pl.