Chanca piedra to roślina dziko rosnąca na terenie Peru, od wieków wykorzystywana w ludowej medycynie tamtego rejonu. Wykazuje doskonałe właściwości w procesie łagodzenia dolegliwości związanych z kamicą nerkową, ale stosowanie tego zioła jest zasadne także w innych przypadkach.

Chanca Piedra – najważniejsze informacje

Phyllanthus niruri, bo tak z łaciny nazywa się omawiane zioło to roślina rosnąca dziko w tropikalnych regionach Peru. Należy do rodziny liściokwiatów. Cenionym surowcem zielarskim jest jej naziemna część, czyli ziele. Zwykle osiąga wysokość 30-60 cm. Zawiera liczne substancje o pozytywnym wpływie na ludzki organizm, przede wszystkim garbniki, flawonoidy i flawonole, lignany, kumaryny, alkaloidy, sterole. Szczególnie cenione jest jej działanie na układ moczowy. Badania naukowe potwierdzające wiedzę ludową w tym temacie trwają już ponad 50 lat i ich wyniki pozwalają wiązać niemałe nadzieję z tym ziołem.

Zastosowanie Chanca Piedra

Wspomnianą roślinę stosuje się przede wszystkim w formie naparów, pojawia się jednak również w formie wygodnych do połknięcia kapsułek. Stosuje się ją w celu usunięcia w sposób naturalny kamieni nerkowych i zapobiegania tworzenia się nowych. Reguluje prawidłowy poziom wapnia w moczu, działa moczopędnie i rozkurczowo oraz delikatnie przeciwbólowo. Wpływa na poprawę samopoczucia. Łagodzi przebieg stanów zapalnych i infekcji układu moczowego i wspomaga regenerację wątroby. Wspomaga utrzymanie właściwego poziomu cukru we krwi. Ponadto Phyllanthus niruri wykazuje wysoką zawartość przeciwutleniaczy chroni wiec przed wolnymi rodnikami.

Chanca Piedra opinie

Wpisując w okno wyszukiwarki hasło “chanca piedra opinie” otrzymamy wiele skrajnych odpowiedzi. Niemniej jednak wiele z nich potwierdza dobroczynne działanie tej niezwykłej rośliny. W przypadku borykania się ze wspomnianymi dolegliwościami – warto sięgnąć po Phyllanthus niruri – w najwygodniejszej dla siebie formie.

Chanca Piedra cena

Cena Phyllanthus niruri zależy od formy w jakiej zioło jest przygotowane. Nietrudno się zorientować, że w przypadku chanca piedra cena zachęca do wypróbowania – zioło w formie suszu do zaparzenia herbaty jest naprawdę tanie, także środek w formie tabletek zachęca ceną.