Problemy ze skórą oraz z paznokciami na stopach mogą przydarzyć się każdemu z nas. To często dolegliwości mało przyjemne, bolesne, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. W takiej sytuacji najlepiej udać się do gabinetu podologicznego.

Kim jest podolog?

Podolog to specjalista zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób stóp. Jego profesja łączy w sobie różne dziedziny, między innymi kosmetologię, dermatologię, diabetologię oraz ortopedię.

Poprzez odpowiednie wyposażenie, które dostarcza producent sprzętu podologicznego, specjalista ten wykonuje zabiegi na stopach i paznokciach stóp. Obecnie stosowane wyposażenie, między innymi od firmy Suda – pomaga w szybkim i skutecznym leczeniu dolegliwości stóp oraz dba o ich atrakcyjny wygląd.

Wyposażenie stosowane w gabinetu podologa

Gabinet podologa jest wyposażony w specjalne sprzęty, narzędzia oraz kosmetyki, za pomocą których wykonuje on zabiegi podologiczne.

Podstawowe wyposażenie dostarcza producent sprzętu podologicznego. Głównym urządzeniem używanym podczas zabiegów jest frezarka, do której dołącza się różne końcówki – frezy. Pozwala ona na opracowanie skóry i paznokci. Również w gabinecie znajduje się fotel podologiczny, który przeznaczony jest dla pacjenta.

Zabiegi mogą być też prowadzone mobilnie – wtedy stosuje się przenośne frezarki. Oferuje je między innymi firma Suda, która jako renomowany producent sprzętu oraz producent akcesoriów podologicznych wyposaża gabinety w całym kraju.

Również jako producent akcesoriów podologicznych oferuje różnego rodzaju narzędzia jak frezy, dłuta, ostrza, elementy ścierne, rurki piankowe.

Dodatkowo do zabiegów stosuje się szeroką gamę kosmetyków i preparatów leczniczych – kremy, lotiony, żele, preparaty punktowe, lakiery ochronne na paznokcie.

Kiedy warto skorzystać z pomocy podologa?

Do gabinetu podologicznego warto udać się wtedy, gdy na stopach zauważamy zmiany, które nie poddają się zwykłemu leczeniu kosmetykami, dlatego konieczne jest skorzystanie z pomocy specjalisty.

Wskazaniami do wizyty w gabinecie podologicznym są między innymi: odciski, pęcherze, modzele, brodawki wirusowe, pękające pięty, stopa cukrzycowa. Także warto udać się do niego z problemami jak wrastające paznokcie, pęknięte paznokcie, utrata paznokcia.

Wizyta w gabinecie podologicznym przyniesie szybką ulgę w dolegliwościach i sprawi, że stopy będą wyglądały atrakcyjnie!