Depilacja laserowa efekty to chyba najczęściej zadawane pytanie wśród osób, które dotychczas nie skorzystały z metody takiego usuwania zbędnego owłosienia, a jednak jest ona dla nich bardzo kusząca. Na wstępie warto zaznaczyć, że laserowa depilacja przynosi rewelacyjne, długotrwałe efekty.

Najlepsze efekty

Podobnie jak i z innego typu metodami czy też zabiegami wykonywanymi na skórze, które to mają poprawić nasz wygląd, również w przypadku laserowej depilacji niezwykłe znaczenie ma wytrwałość i powtarzalność. Depilacja laserowa efekty będą zauważalne tylko wtedy, kiedy regularnie będziemy przechodzić na zabiegi. Tak naprawdę tylko wykorzystanie pełnej serii zabiegów gwarantuje stałe efekty i to, że nasze ciało będzie gładkie, pozbawione nieestetycznie wyglądających włosków, które są niezwykle uciążliwe w usuwaniu.

Depilacja laserowa efekty po pierwszym zabiegu

Osoby, które dotychczas nie skorzystały z tego typu zabiegu zastanawiają się czy po zabiegu zobaczą zadowalające efekty. To zależy od wielu czynników, jednak efekty zadowalające nie zawsze będą widoczne od razu. Jak się bowiem okazuje po wykonaniu pierwszego zabiegu jesteśmy w stanie zaobserwować tylko delikatne zmiany w redukcji zbędnego owłosienie. Jednak im więcej zabiegów wykonywanych w regularnych odstępach czasu, tym lepszy efekt.

Nie można też jednoznacznie stwierdzić, że u każdego pacjenta po latach efekty będą takie same. Skuteczność zabiegu jest lepsza jeżeli jest on powtarzany minimum raz na rok, wówczas podaje się, że zabieg skuteczny jest w około 95%. To czy owłosienie całkowicie zaniknie czy też będzie ono bardzo delikatne, wręcz niewidoczne, zależy od wielu czynników, jednak udając się regularnie na tak zwane zabiegi przypominające będziemy mogli na pewno cieszyć się idealnie gładką skórą.

Najlepsze efekty, a skutki uboczne

Zabieg depilacji laserowej jest bardzo bezpieczny i nie odnotowuje się jakiś negatywnych jego skutków czy też efektów ubocznych. W praktyce raczej się one nie zdarzają, po samym zabiegu można zauważyć delikatne zaczerwienienie czy też podrażnienie skóry, które bardzo szybko ustępują. Nie ma też się czego obawiać, jeżeli nawet jakieś zaczerwienienie czy podrażnienie się zdarzy, nie ma to wpływ na efekty końcowe całej serii zabiegów depilacji laserowej. W zależności od wrażliwości skóry niekiedy odnotowuje się też niewielkie przebarwienia czy chropowatość skóry, jednak nawet te objawy samoistnie zanikają po kilku dniach od zabiegu. Co więcej w około 99% przypadków są to objawy tymczasowe, wywołane miejscowym podrażnieniem i podgrzaniem tkanki.