Nie ma chyba kobiety, która nie posiadałaby w swej kosmetyczce cieni do powiek. Zakup takiego produktu jest bardzo prosty z uwagi na dużą dostępność na rynku, jednak nieco trudniejszy bywa sam wybór właściwego odcienia. Na jaki kolor się zdecydować? Co brać po uwagę?

Cienie a kolor oczu

Kolor oczu to jedna z najważniejszych kwestia przy doborze cieni. Powieka, która pomalowana jest kosmetykiem o barwie źle współgrającej z naturalnym odcieniem tęczówki, będzie po prostu kiepsko się prezentować i z pewnością nie doda uroku. Osobom o niebieskich i zielonych oczach polecane są więc kolory beżowe, błękitne, jasnobrązowe i delikatnie różowe lub fioletowe.

W przypadku oczu piwnych dobrze sprawdzają się brązowe cienie do powiek. Przy ciemniejszej barwie tęczówki doskonale wyglądają wersje o barwie złotej, kremowej, miedzianej, oliwkowej i fioletowej. Na pewno warto poeksperymentować z kolorami i wybrać odcienie najbardziej pasujące do swoich oczu.

Cienie a odcień skóry

Przy wyborze cieni do powiek należy zwrócić uwagę także na odcień skóry. Karnacja to ważny czynnik w doborze nie tylko podkładu, ale także kosmetyków do makijażu oka. Przy jasnej cerze nie należy przesadzać ze zbyt ciemnymi produktami (te lepiej wyglądać będą na skórze oliwkowej), ale można pozwolić sobie na różne rodzaje brązów czy delikatnej szarości.

Posiadacze ciemnej lub brązowej karnacji mogą z powodzeniem stosować różnorodne opcje różowe, miedziane i złote. W tym wypadku dobrze wyglądać mogą także cienie do powiek o znacznie bardziej intensywnych odcieniach, takich jak np. żółty, czerwony, szafirowy czy turkusowy.

Cienie a kolor włosów

Kupując cienie do powiek, nie można pomijać także koloru włosów. Blondynkom zazwyczaj dobrze pasują oczy pomalowane na beżowo, kremowo i błękitno. W wielu wypadkach świetnie sprawdzają się także różnorodne brązy. Oko można też delikatnie podkreślić fioletem lub granatem. Brązowy cień polecany jest również szatynkom i brunetkom.

Z kolei osoby posiadające włosy w kolorze rudym mogą malować powieki na zielono. Poza tym dobrym pomysłem będzie użycie umiarkowanej ilości odcieni złotych i kremowych. Żywe, intensywniejsze kolory na pewno pasować będą w przypadku siwych włosów. Tu użyć można cieni zarówno niebieskich, jak i różowych, zielonych czy fioletowych.

Cienie do powiek kupisz na Kosmetykizameryki.pl