Każda kobieta chciałaby znaleźć szybką i skuteczną metodę odchudzania, która nie wymaga drakońskich diet oraz godzin spędzonych na siłowni. Niestety takie super środki nie istnieją, a jedyną alternatywą dla diety i ćwiczeń pozostają zabiegi chirurgiczne związane z usuwaniem tkanki tłuszczowej w gabinecie.

Kilka zabiegów do wyboru

Rynek zabiegów medycyny estetycznej rozwija się bardzo prężnie i dynamicznie. Dla chcących zgubić zbędne kilogramy oferowane są różnorodne zabiegi, które w mniejszym lub większym stopniu pozwalają osiągnąć cel.

Do takich zabiegów bez wątpienia zalicza się liposukcja katowice, liposukcja laserowa Katowice oraz lipoliza iniekcyjna Katowice. W zależności od wybranej metody są one mniej lub bardziej inwazyjne oraz wymagające dłuższej rekonwalescencji.

Na czym to polega?

W skrócie każdy ten zabieg ma za zadanie wymodelować ciało oraz usunąć zbędną tkankę tłuszczową z wybranych obszarów. Lipoliza iniekcyjna Katowice jest najbardziej przystępna i wymagająca jedynie lekkiego środka znieczulającego.

W czasie zabiegu lipolizy iniekcyjnej do wybranego miejsca (brzuch, uda, podbródek) wstrzykiwany jest specjalny preparat, pod którego wpływem komórki tłuszczowe ulegają zniszczeniu i w procesie metabolizmu są usuwane z organizmu.

Liposukcja laserowa Katowice wymaga już znieczulenia miejscowego i przeprowadza ją doświadczony chirurg. Lekarz nacina skórę w wyznaczonym miejscu i wprowadza laser, który emituje promieniowanie. Laser podgrzewa komórki, powodując ich pękanie. Uwolniony z pękających komórek tłuszcz jest odsysany lub podobnie jak w przypadku lipolizy, usuwany z organizmu samoczynnie.

Liposukcja Katowice – zabieg dla odważnych

Ostatni zabieg, liposukcja Katowice to już zabieg dla bardzo zdeterminowanych kobiet. Wykonywany jest bowiem w znieczuleniu, a po jego zakończeniu konieczna jest kilkutygodniowa rekonwalescencja. Przed zabiegiem niezbędne jest wykonanie szeregu badań krwi, szczepień oraz ograniczenie palenia, oraz dieta.

Dodatkowo po zabiegu należy przyjmować zastrzyki przeciwzakrzepowe, unikać wysiłku i aktywności fizycznej. Jest to więc duże utrudnienie, wiążące się z szeregiem przeciwwskazań i ograniczeń.

Nie zależnie od rodzaju wybranego zabiegu należy bardzo dokładnie zapoznać się z wszelkimi przeciwwskazaniami, aby uniknąć powikłań.