Depilacja woskiem pozwala na pozbycie się włosków na długi czas. Jak przebiega taki zabieg i jakie są jego rezultaty?

Czym jest depilacja woskiem?

Depilacja z wykorzystaniem wosku to rodzaj depilacji mechanicznej, która pozwala na pozbycie się niechcianych włosków z różnych miejsc, na przykład z nóg, pach czy też z okolic bikini, w tym także jako depilacja brazylijska Katowice to jedno z miast, w których taka usługa jest dostępna.

Zabieg depilacji woskiem jest polecany zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Kobiety najczęściej depilują w ten sposób nogi, pachy oraz bikini. Także istnieje możliwość usuwania wąsika na twarzy. Mężczyźni natomiast decydują się usuwanie włosów na klatce piersiowej, na plecach oraz spod pach.

Depilację woskiem można wykonać we własnym zakresie. Również jest to zabieg dostępny w gabinetach kosmetycznych. Gdy celem jest taka depilacja woskiem Katowice także mają wiele salonów, gdzie można z niej skorzystać.

Przebieg zabiegu depilacji woskiem

Do depilacji stosuje się specjalne woski bazujące na naturalnych składnikach. Woski te muszą być podgrzane do odpowiedniej temperatury, aby uzyskały płynną konsystencję.

Następnie wosk umieszcza się na skórze szpatułką lub specjalną rolką. Na jeszcze płynny wosk nakleja się pasek materiału. Gdy wosk zastygnie, skórę napina się i zdejmuje się z niej materiał w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków. Po usunięciu włosków na skórę nakłada się kojące kosmetyki.

Istnieje także możliwość zastosowania metody bezpaskowej. W tym przypadku konieczne jest zastosowanie odpowiedniego rodzaju wosku. Metoda ta polecana jest na wrażliwe rejony, ponieważ jest mniej bolesna.

Depilacja woskiem – efekty zabiegu

W przypadku zabiegu takiego, jak depilacja woskiem efekty są bardzo atrakcyjne. Wosk skutecznie usuwa włoski, a skóra pozostaje gładka nawet do 3-6 tygodni w zależności od indywidualnych predyspozycji. Wobec tego depilacja woskiem Katowice czy w innym mieście może być świetnym pomysłem na wakacje!

Gdy przeprowadzana jest depilacja woskiem efekty to także: osłabienie włosków, które wyrastają cieńsze i delikatniejsze, wygładzanie skóry, zmniejszenie ilości podrażnień.

Zatem wtedy, gdy chcesz pozbyć się niechcianych włosków na długi czas, wówczas depilacja woskowa nóg, pach czy depilacja brazylijska Katowice i dostępna w innych miejscowościach może być strzałem w dziesiątkę!