Medycyna estetyczna jest bardzo dobrą alternatywę dla zabiegów medycyny plastycznej. Obie te dziedziny łączy jedno – poprawiają nasz wygląd, z którego nie zawsze jesteśmy zadowoleni. Równocześnie jednak dzieli je bardzo wiele. Zabiegi medycyny plastycznej są zabiegami bardzo inwazyjnymi, medycyna estetyczna oferuje zabiegi bezinwazyjne.

Klinika estetyczna i jej oferta

Zadaniem medycyny estetycznej jest przede wszystkim opóźnienie procesu starzenia się skóry. Oczywiście jest to proces naturalny i rozpoczyna się już ok. 25 r. życia. U jednych przebiega wolniej, u innych szybciej. Na początkowym etapie pomocne są odpowiednio dobrane kosmetyki, ale z czasem zmarszczki stają się widoczne, zwłaszcza te mimiczne.

Innymi najczęściej występującymi problemami cery twarzy są wszelkiego rodzaju przebarwienia (piegi), blizny potrądzikowe, pękające naczynka. Wszystkie te defekty można usunąć dzięki medycynie estetycznej. Wykorzystując nowoczesne technologie potrafi zniwelować wiele mankamentów w wyglądzie, które mają wpływ na samopoczucie i samoocenę. W celu osiągnięcia zamierzonych efektów klinika medycyny estetycznej Katowice stosuje różnorodne rozwiązania, zawsze indywidualnie dostosowane do potrzeb pacjenta.

Klinika medycyny estetycznej Katowice – różnorodność zabiegów

Z usług medycyny estetycznej korzystają przede wszystkim osoby, które chcą powstrzymać proces starzenia się skóry twarzy, usunąć przebarwienia lub dokonać niewielkiej korekty jej kształtu. W zależności od indywidualnych wskazań lekarza medycyna estetyczna Katowice oferuje:

– mezoterapię,
– laseroterapię,
– botoks,
– kwas hialuronowy,
– nici liftingujące,
– mikrodermabrazję,
– lipolizę iniekcyjną.

Wszystkie zabiegi wykonywane są z zachowaniem najwyższych standardów, dlatego ich efekty bardzo zadowalające. Po zabiegach twarz wygląda naturalnie i nie widać ingerencji zewnętrznej, a przecież o to chodzi.

Klinika estetyczna zajmuje się nie tylko odmładzaniem skóry twarzy i usuwaniem ewentualnych niedoskonałości. Bardzo często wykonywanym zabiegiem jest Mikrodermabrazja, za jej pomocą można usunąć rozstępy i cellulit na udach. Zastosowanie ma również przy regeneracji naskórka na dekolcie, szyi i dłoniach. Medycyna estetyczna Katowice dzięki zastosowaniu metod nieinwazyjnych w krótkim czasie przywraca skórze koloryt i naturalny wygląd.