Coraz więcej osób decyduje się na zmianę swojego dotychczasowego trybu życia. Kupują żywność ekologiczną, aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu i wreszcie używają kosmetyków naturalnych. Naprzeciw ich oczekiwaniom wyszła firma Raypath, która proponuje ekologiczne sprzątanie.

Sprzątanie bez detergentów

Wbrew powszechnemu przekonaniu utrzymanie mieszkania w czystości nie wymaga używania detergentów. Korzystamy z nich szczodrą ręką uważając, że im więcej, tym lepiej. Niestety taka taktyka się nie sprawdza. Nadmiar środków czyszczących, niszy ręce i powierzchnie czyszczone, ale przede wszystkim niekorzystnie wpływa na środowisko. Wszystkie te środki chemiczne w efekcie zanieczyszczają środowisko.

Już nasz babcie wiedziały, że do skutecznego sprzątania wystarczy woda z octem lub papka z sody oczyszczonej. Minusem tych metod jest nieprzyjemny zapach, ale można go złagodzić dodatkiem skóry z owoców cytrusowych.

Raypath – sprzątanie tylko z wodą

Raypath produkty do sprzątania nie wymagają stosowania detergentów lub innych środków. Wystarczy tylko zwykła woda. To bardzo ekologiczne podejście do problemu utrzymania czystości w mieszkaniu i na dodatek bardzo oszczędne.

Cała filozofia polega na produkcji różnego rodzaju czyścików zgodnie z nanaotechnologią. Ich specjalna struktura i dodatek drobinek srebra przynoszą rewelacyjne efekty.

Czyściki w kolorze białym przeznaczone są do mycia i sprzątania na mokro. Doskonale nadają się do mycia naczyń, szkła, powierzchni ceramicznych, urządzeń sanitarnych i podłóg. Wystarczy czyścik zmoczyć silnie wodą i wyczyścić zabrudzony przedmiot lub powierzchnię.

Czyściki różowe służą do sprzątania na sucho, przede wszystkim do ścierania kurzu z mebli i polerowania powierzchni metalowych.

Raypath sklep

Raypath sklep oferuje nie tylko czyściki, które należą do sztandarowej oferty. Raypath produkty to także ekologiczne płyny do prania. 500 ml opakowanie pozwala na wykonanie 17 prań, a więc jest bardzo ekonomiczny. Zawartość drobinek koloidalnego srebra gwarantuje skuteczność prania i usuwanie nawet uporczywych zabrudzeń.

W ramach polityki ekologicznej Raypath oferuje klientom zwrot czyścików po upływie okresu gwarancji (18 miesięcy). Zostaną one poddane recyklingowi, a klient dostanie 50% zniżki na nowe czyściki.