Wiele osób twierdzi, że ekstrakt z pestek grejpfruta naturalny antybiotyk to wszechstronny lek na wiele chorób i dolegliwości. Jak tak naprawdę działają niepozorne pestki?

Wyciąg z pestek grejpfruta wspiera organizm

Wyciąg z pestek grejpfruta zawiera bioflawonoidy, wpływające pozytywnie na poziom hematokrytu we krwi, który jest odpowiedzialny m.in. za anemię. Ponadto wyciąg z pestek grejpfruta może pomóc obniżyć wysokie ciśnienie krwi. Hesperydyna, która jest również jednym ze składników wyciągu, może być stosowana przy problemach żylnych, ponieważ pomaga zwiększyć napięcie ścian żylnych i drenaż limfatyczny. Wykazały to badania na osobach z przewlekłą niewydolnością żylną i hemoroidami.

Ekstrakt z pestek grejpfruta naturalny antybiotyk – silny partner w problemach skórnych

Główną przyczyną trądziku, pryszczy i wyprysków są zazwyczaj zatkane pory. W wyniku wnikania bakterii w zatkane na skutek zwiększonej produkcji sebum pory, może wystąpić stan zapalny. Długotrwały trądzik może powodować blizny.Według badań wyciąg z pestek grejpfruta działa antyseptycznie, a tym samym wspomaga walkę z pryszczami, krostami i trądzikiem.

Wyciąg z pestek grejpfruta właściwości wykorzystywane w walce z opryszczką

Powszechną chorobą skóry jest również opryszczka, którą wywołuje wirus. Może być bardzo bolesna, poza tym stanowi problem estetyczny.Wyciąg z pestek grejpfruta może skutecznie wspomagać leczenie opryszczki pospolitej. Składniki działające od wewnątrz są niezwykle skuteczne.Bioflawonoidy zawarte w ekstrakcie z pestek grejpfruta mogą skutecznie wspierać mechanizmy obronne organizmu i leczenie opryszczki.

Zapalenie pęcherza moczowego – wyciąg z pestek grejpfruta właściwości przeciwzapalne

Kobiety, ale także młode dziewczęta, cierpią na częste, a nawet przewlekłe infekcje pęcherza moczowego, które są zazwyczaj wywoływane przez bakterie z flory pochwy lub jelitowej. Infekcja może wystąpić, gdy bakterie przedostają się przez moczowody do pęcherza. W najgorszym przypadku, bakterie mogą zaatakować również nerki. Wyciąg z pestek grejpfruta może wspomagać proces gojenia. Stosowanie antybiotyków, zwykle przepisywanych przy infekcjach pęcherza, często wpływa na florę pochwy i jelit. Stosowany podczas terapii ekstrakt z pestek grejpfruta naturalny antybiotyk, nie narusza naturalnej flory.