Dbanie o urodę jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Na rynku dostępne są tysiące kosmetyków, które pomagają zamaskować niedoskonałości i poprawić nasz wygląd. Jeśli one nie pomogą, można skorzystać z rozwiązań medycyny estetycznej.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej są obecnie na topie?

Botoks, mikrodermabrazja, leczenie przebarwień kwasami czy endermologia. To obecnie jedne z najbardziej popularnych zabiegów. Ich wykonywanie poprawia wygląd skóry z problemami. Doskonałym zabiegiem do cery naczynkowej jest zabieg zamykania naczynek na twarzy.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że istnieje taki typ cery jak naczynkowa. Widzą na swoich policzkach charakterystyczne pajączki, obserwują zaczerwienienie wokół nosa. Podejmują przeróżne działania: kamuflują zaczerwienienia podkładem, schładzają twarz lodowatą wodą. to wszystko na nic. Problem już popękanych naczynek rozwiązać może li i jedynie ich zamknięcie – za pomocą lasera bądź fototerapii.

Kto nie może skorzystać z zabiegu zamykania naczynek na twarzy?

Zamykanie naczynek na twarzy jest totalnie bezbolesne. Można co prawda odczuwać przy tym lekki dyskomfort. Pojawia się uczucie ciepła, mrowienia i jakby szczypania. Wszystko jednak trwa dosłownie chwilę. Pomimo tego, nie wszyscy mogą korzystać z tej usługi.

Zamykanie naczynek na twarzy nie jest przeznaczone dla osób chorych – na przykład na nowotwory czy zakrzepicę krwi. Absolutnie powinny wystrzegać się laseru czy fototerapii kobiety w ciąży. Osoby uzależnione od solarium czy stosowania retinolów – również powinny zrezygnować z tego typu zabiegów.

Za ile można zamknąć naczynka na buzi?

Zamykanie naczynek na twarzy nie jest bardzo drogim zabiegiem. Oczywiście, jego cena uzależniona jest od kilku zmiennych. Po pierwsze, największe znaczenie ma to, jak bardzo zaawansowane są nasze zmiany. Niektóre wymagać będą powtórzenia serii zabiegów, co dodatkowo podraża całą inwestycję.

Koszt zamykania naczynek na buzi powinien zamknąć się w granicy kilkuset złotych. W zależności od miasta, w którym wykonuje się tę usługę, będzie to około pięciuset do tysiąca złotych. Dużo zależy również od samego miejsca i lekarza, u którego ten zabieg się wykonuje. Warto wybrać gabinety o dobrej renomie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.