Dbałość o stan uzębienia jest niezwykle istotna dla osób w każdym wieku. Dzięki zdrowym i mocnym zębom możliwe jest swobodne przeżuwanie i przegryzanie dowolnych pokarmów. Warto dbać o to, aby jak najdłużej cieszyć się naturalnym uzębieniem. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek ubytków, stomatolog Katowice przeprowadzi niezbędny zabieg estetyczny lub korygujący.

Kontrola stomatologiczna

Nawet w sytuacji, gdy poszczególne zęby nie bolą, warto przynajmniej raz na trzy miesiące dokonać kontroli stanu uzębienia. Dentysta Katowice oceni wówczas, czy na powierzchni poszczególnych zębów nie pojawiła się próchnica bądź inne szkodliwe czynniki. Profilaktyka jest szczególnie istotna dla miłośników słodyczy oraz dla osób palących papierosy.

Jeżeli w trakcie kontroli okaże się, że dany ząb wymaga interwencji dentystycznej, stomatolog chorzów wskaże możliwe metody leczenia oraz oceni ogólne szanse lecznicze. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi często możliwe jest wykonanie leczenia kanałowego, które polega na odbudowie struktury zęba aż od jego korzeni.

Protetyka i implanty

Osoby w starszym wieku bardzo często decydują się na leczenie protetyczne. Ukierunkowane jest ono na wypełnienie luk zębowych implantami oraz sztucznymi zębami. Wówczas tworzy się specjalne mosty na zdrowych zębach, które podtrzymują sztuczne uzębienie i zmniejszają jego nadmierną ruchomość.

W wielu gabinetach stomatologicznych możliwe jest również wykonanie specjalnych implantów. Stanowią one niemal doskonałe odzwierciedlenie usuniętego zęba. Dentysta Katowice dokona precyzyjnej implantacji, dzięki czemu pacjent będzie mógł znów cieszyć się pełnym uzębieniem.

Stomatologia estetyczna

Bardzo cenione są również usługi z zakresu stomatologii estetycznej. Dziedzina ta w ostatniej dekadzie znacząco się rozwinęła. Obecnie stomatolog Chorzów dysponuje narzędziami, dzięki którym może z łatwością usunąć kamień nazębny – nawet w najtrudniej dostępnych miejscach w obrębie szkliwa.

W sytuacji, gdy poszczególne zęby u danej osoby wyglądają mało estetycznie, możliwe jest przykrycie ich specjalnymi licówkami. Są to niewielkie implanty, które umieszcza się na powierzchni zębów. Ponadto stomatolog Katowice może wykonać zabieg wybielający, dzięki któremu ewentualne przebarwienia po kawie i papierosach zostaną błyskawicznie usunięte.