Dzień ślubu to czas, kiedy chcemy czuć się pięknie, a także komfortowo, dlatego niezwykle ważne jest znacznie wcześniej poczynić przygotowania, w tym znaleźć idealną suknię ślubną, buty i biżuterię. Jeśli nie jesteśmy najszczuplejszej budowy ciała, to zamiast tradycyjnych sklepów lepiej wybrać takie, które oferują suknie ślubne plus size.

Suknie ślubne dla puszystych – idealne fasony na krągłości

Trudno wybrać idealną kreację, gdy widzimy ją tylko na szczupłej modelce. Z przyczyn naturalnych nie możemy takiej sukni przymierzyć, a jeśli nawet zdecydujemy się na uszycie jej w naszym rozmiarze, może okazać się, że nie leży tak jak powinna. Suknie ślubne xxl to kroje idealnie dopasowane do krągłości. Mogą między innymi podkreślać talię i biust, a tuszować większy brzuch czy masywniejsze biodra. W takiej sukni zdecydowanie będziesz czuć się komfortowo i pięknie.

Fasony dla kobiet o pełniejszych kształtach pasują na bardzo różne typy sylwetek. Mogą więc być to Suknie ślubne plus size przeznaczone przede wszystkim dla figury o typie gruszki lub jabłka – świetnie podkreślą atuty i ukryją mankamenty. Co również istotne – takie suknie ślubne dla puszystych są również wygodne, więc cała uroczystość minie na pewno przyjemnie.

Idealnie dobrane materiały i dodatki

W modzie przeznaczonej dla kobiet o pełniejszych kształtach bardzo duże znaczenie odgrywają również odpowiednie materiały. Mają za zadanie dodawać lekkości, zwiewności, a nie obciążać niepotrzebnie sylwetkę. Równie ważne są dodatki – nadmiar zdecydowanie nie jest polecany, dlatego suknie ślubne xxl są skromne pod tym względem, a ich dobry smak i jakość przejawia się w idealnie dobranym rozmiarze, dobrej jakości materiałach oraz skromnych, ale gustownych dodatkach.

Suknie ślubne plus size – na co zwrócić uwagę?

Pod uwagę warto wziąć takie elementy kroju jak dekolt. Kobiety o dużym biuście powinny wybierać taki o kształcie litery V oraz stawiać raczej na gładką i delikatnie zdobioną górę – dzięki temu cała kreacja jest subtelna i wyjątkowo kobieca. Istotne jest również to, aby ładnie podkreślała talię i maskowała nadprogramowe kilogramy w okolicy brzucha. Suknie ślubne dla puszystych mają za cel modelować i wyszczuplać każdy rodzaj sylwetki.