Rękawice winylowe gwarantują najwyższy poziom higieny, wygodę w noszeniu oraz swobodę ruchów. Posiadają zwiększoną wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne porównując je do rękawiczek lateksowych. Są szczególnie polecane osobom, które są uczulone na lateks.

Rękawice Winylowe – charakterystyka

Rękawice winylowe to bardzo interesująca alternatywa w stosunku do klasycznych rękawiczek lateksowych. Są świetne szczególnie wtedy, gdy istotnie chcemy zminimalizować ryzyko ewentualnych podrażnień. Jeśli mowa o rękawiczkach winylowych, to wykonane są z plastyfikowanych polichlorków winylu, czyli z PCV. Owe tworzywo doskonale chroni przed różnym działaniem substancji chemicznych, a także przed zakażeniami związanymi ze stycznością z krwią.

Rękawice winylowe zapewniają również świetną ochronę przed ozonem, olejami oraz tłuszczami. Jedyną wadą rękawiczek winylowych może być stosunkowa mniejsza elastyczność oraz podatność na wszelaki rozdarcia. Oznacza to, iż szalenie ważną sprawą jest prawidłowe dobranie rozmiaru, by rękawice nie pękały bądź nie spadały z dłoń. Poszukując odpowiednich rękawic ochronnych najlepiej będzie wziąć pod uwagę wskazówki, a następnie kupić produkt, który najlepiej spełni oczekiwania użytkownika.

Uwagi ogólne

Niezależnie od wyboru rękawiczek, należy przestrzegać ogólnych zasad ich prawidłowego zastosowania. W innym wypadku rękawice nie będą zapewniać należytej ochrony. Przede wszystkim rękawiczki można użyć wyłącznie raz. Po użyciu tworzywo – z którego zrobione są rękawiczki – straci swoje właściwości, przez co będzie mniej szczelne i trwałe. Jeśli nie będzie spełniana ta zasada, możemy ryzykować przeniesieniem zakażanie na swoją osobę lub na kogoś innego. Jeżeli celem jest wielokrotne używanie tychże rękawiczek, np. do sprzątania, trzeba zakupić takie, które będą do tego przeznaczone.

Ważną sprawą po użyciu rękawic winylowych, będzie wyrzucenie ich zaraz po użyciu. Trzeba jednak zdjąć je w taki sposób, by uniknąć kontaktu z zewnętrzną powierzchnią. Należy rękawiczkę po pros tu wywinąć na lewą stronę, a następnie dokładnie umyć ręce. Trzeba też pamiętać, że takie rękawice nie nadadzą się do kontaktu z agresywnymi chemikaliami lub do użycia w ekstremalnych temperaturach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.