Depresja, menopauza, żółtaczka noworodkowa, bielactwo i łuszczyca to tylko niektóre z licznych chorób i schorzeń, z którymi fototerapia doskonale sobie radzi. Jest to rodzaj leczenia, który przy jak najmniejszym ryzyku występowania powikłań oraz nieprzyjemnych skutków ubocznych, przynosi ulgę oraz satysfakcjonujące efekty pacjentom. Fototerapia lampy wykorzystuje w najróżniejszych schorzeniach i może być najlepszą metodą dla osób, u których żadne wcześniejsze terapie nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

Na czym polega laseroterapia?

Fototerapia laser wykorzystuje w leczeniu licznych chorób skóry, a także schorzeń związanych z obniżonym samopoczuciem. Leczenie światłem ma na celu zmniejszenie objawów skórnych, poprzez zastosowanie właściwie dobranego nasilenia oraz rodzaju światła. Fototerapia lampy ma zawsze dostosowane do rodzaju choroby i głębokości do jakiej powinna dotrzeć wiązka światła. Dzięki temu możliwe jest bardzo skuteczne leczenie nawet najbardziej uciążliwych schorzeń i dolegliwości, z którymi pacjenci walczą od dłuższego czasu.

Kiedy nie należy stosować laseroterapii?

Fototerapia laser często wykorzystuje w okolicach twarzy oraz oczu. Oznacza to, że jakiekolwiek problemy ze stanem zdrowia oczu, mogą być poważną przeszkodą do przeprowadzenia zabiegów. Każdy przypadek należy bezwzględnie konsultować z lekarzem, który podejmie decyzję o wyborze innego rodzaju terapii. W przypadku przyjmowania leków fotouczulających, uczulenia na promieniowanie ultrafioletowe oraz nadmiernej ekspozycji skóry na działanie słońca, mogą pojawiać się niepożądane skutki uboczne, takie jak przebarwienia lub jeszcze inne zmiany skórne. Dlatego też terapię laserem warto podejmować po zakończeniu przyjmowania tego typu leków oraz ustaniu słonecznych i letnich dni.

Dla kogo najlepsza jest fototerapia?

Leczenie za pomocą światła doskonale sprawdza się u osób w każdym wieku, które borykają się z chorobami skóry, takimi jak łuszczyca, trądzik czy bielactwo. Światło bardzo dobrze wpływa również na poprawę samopoczucia podczas przechodzenia menopauzy lub depresji. Rozmiękanie kości nazywane osteomalacją również z powodzeniem leczy się za pomocą właściwie dopasowanej wiązki lasera.