Odwiedzanie lumpeksów wynika głównie z chęci znalezienia wyjątkowych ubrań. Oprócz aspektów stylistycznych, odzież z drugiej ręki przedstawia jednak wiele innych zalet- także społecznych.

Dobry biznes

Odzież używana to nie tylko moda. Coraz więcej osób dostrzega w niej spory potencjał na zarobek. Nastolatki sprzedają ubrania przez Internet, by odświeżyć szafę. Także dostawcy odzieży widzą rosnące zainteresowanie i tworzą coraz ciekawsze lumpeksy. Wraz ze zwiększonym zapotrzebowaniem, powstają także nowe rozwiązania.

Second-handy online

Nikogo już nie dziwią portale sprzedające odzież używaną, dzięki którym można szybko wybrać konkretne rzeczy. Jest to dobra alternatywa dla osób, które nie przepadają za przeglądaniem sterty ubrań w sklepie, ale mają słabość do oryginalnej odzieży. Oglądanie zdjęć jest w tym przypadku idealnym wyjściem.

Wspieranie wartości społecznych

Rosnąca świadomość konsumencka ma niemałe znaczenie w popularności odzieży używanej. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że nowe kolekcje często produkuje się kosztem poszanowania godności pracowników. Wielkie koncerny odzieżowe mają mniej zwolenników- społeczeństwo skłania się coraz bardziej ku małym przedsiębiorstwom wspierając zasady moralne.

Drugie życie ubrań- lepsze życie środowiska

Nie bez znaczenia jest także ekologiczny styl życia. Oprócz segregacji śmieci czy korzystania z toreb wielorazowych, ludzie chcą także ograniczać produkcję sztucznych materiałów. Wybór odzieży z second-handu to krok ku temu, by zmniejszyć powstawanie tony nowych ubrań.

Moda przede wszystkim

Choć odwiedzanie lumpeksów ma wiele pobudek, najczęstszą jest chęć zdobycia wyjątkowych ubrań w dobrej cenie. Żadne inne miejsce nie oferuje takiej różnorodności stylistycznej. Odzież sprowadzana jest z wielu krajów, dzięki czemu można znaleźć tzw. perełki z niedostępnych w Polsce kolekcji lub stworzyć niepowtarzalne oldschoolowe zestawy.

Najniższe ceny

Lumpeksy to jedyne w swoim rodzaju sklepy. Można w nich kupić markową odzież za kilka złotych, a przebieranie w ubraniach to niespodziewane wrażenia. Nigdy nie wiadomo na co się trafi. Niskie ceny pozwalają każdemu znaleźć coś dla siebie.

Odzież używana ma wiele zalet. Wspieranie społecznych aspektów i korzyści osobiste to najlepsze połączenie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.