Zdecydowanie należy zdawać sobie sprawę, że dłonie podczas ciąży w wyniku licznych zmian hormonalnych mogą stać się nie tylko słabsze, ale również mocniejsze. Czy można zatem malować paznokcie w ciąży? Warto również zapytać, czy nie jest rekomendowane malowanie wspomnianych paznokci pod koniec ciąży na intensywny kolor. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań do pedicure czy manicure.

Czy lakiery są bezpieczne dla kobiet w ciąży?

Warto mieć świadomość, że praktycznie zawsze podczas zabiegów manicure i pedicure istnieje ewentualne ryzyko zakażenia skóry. Można je jednak zminimalizować. Wspomniana sytuacja nie będzie miała miejsca jeżeli przedstawicielka płci pięknej podejmie decyzję o wybraniu się do renomowanego salonu. Profesjonalistki dbają bowiem nie tylko o czystość, ale również właściwą sterylność narzędzi pracy. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie zatem postawienie na wykwalifikowane osoby.

Czy można malować paznokcie w ciąży?

Można zaobserwować, że zdecydowana większość przedstawicielek płci pięknej podczas ciąży unika wizyt u kosmetyczek. Czy jest to jednak uzasadniona ostrożność? Panie wychodzą bowiem bardzo często z błędnego założenia, że nie istnieją lakiery bezpieczne dla kobiet w ciąży. Godny uwagi jest również fakt, że zarówno eksperci, jak i przyszłe mamy mają zupełnie inne opinie na wspomniany temat. Bardzo trudnym zadaniem jest bowiem dokładna ocena ryzyka.

Czy lakier do paznokci w ciąży może być niebezpieczny?

Nie jest przede wszystkim zalecane, aby lakier do paznokci w ciąży był w intensywnym kolorze. Zdecydowana większość szpitali rekomenduje nawet, by paznokcie miały naturalny kolor, a także były bardzo krótko obcięte. Wspomniany fakt ma bardzo istotne znaczenie przede wszystkim w przypadku ewentualnych komplikacji okołoporodowych.

Trzeba również wiedzieć, że lekarz powinien mieć możliwość dokładnej oceny płytki paznokci, a także sprawdzić czy nie doszło przypadkiem do jej przebarwienia. Świetnym rozwiązaniem będzie pomalowanie omawianych paznokci lakierem bezbarwnym. Oczywiście należy pamiętać, aby w składzie lakieru nie znajdował się formaldehyd czy toluen. Z kolei do zmywania lakieru najlepiej jest używać zmywaczy nie zawierających acetonu.