Jeżeli zabieg jest przeprowadzany przy użyciu jakiejkolwiek nici chirurgicznej, kluczowe staje się dopasowanie do przeznaczenia jej najbardziej optymalnej grubości. Zazwyczaj im cieńsza nić chirurgiczna, tym lepiej. Jednocześnie nie może być ona za cienka, by szwy nie puściły.

Charakterystyka nici cienkich

To właśnie one charakteryzują się najmniejszą grubością, czyli są po prostu najcieńsze. Ich grubość utrzymuje się w przedziale od 11/0 do maksymalnie 3/0, a średnica występuje w zakresie 0,01 mm – 0,24 mm. Najczęściej używa się ich do przeprowadzania mniej inwazyjnych zabiegów.

Najcieńsze nici bardzo często są więc wykorzystywane w chirurgii plastycznej oraz mikrochirurgii. Zdarza się, że Nić chirurgiczna sklep proponuje je gabinetom okulistycznym, w których one również często się przydają.

Charakterystyka nici średnio grubych

Artykuły z tej kategorii są nieco grubsze od swoich poprzedników, a zatem ich średnica będzie już wynosić od 0,25 mm o nawet 0,5 mm. W ich przypadku, do uzyskania optymalnej wytrzymałości sprzętu, konieczne staje się również użycie właściwego materiału przy produkcji. Najczęściej jest nim len. Lniane nici chirurgiczne to przeważnie właśnie nici o średniej grubości.

A gdzie można je wykorzystywać? Nici średnio grube są polecane przy wszelakich zabiegach chirurgicznych przeprowadzanych na skórze. Dość często używa się ich również w położnictwie. Ogólnie rzecz biorąc mają całkiem uniwersalny charakter i zróżnicowane zastosowania.

Charakterystyka nici grubych

W momencie gdy nawet ta średnio gruba nić chirurgiczna okazuje się niewystarczająca, trzeba sięgnąć po produkt z kategorii nici grubych. Te artykuł będą charakteryzować się średnicą w przedziale od 0,6 mm do 1,09 mm.

Nici grube są oczywiście najmocniejsze, najtrwalsze i tym samym najbardziej odporne na rozciąganie oraz typowe uszkodzenia mechaniczne. Nić chirurgiczna sklep rekomenduje używanie ich głównie w chirurgii ortopedycznej. Służą one do tworzenia grubych i mocnych szwów, pozwalających łączyć większe struktury.