Wiele osób starszych wymaga całodobowej opieki medycznej. Niekiedy najbliższa rodzina nie jest w stanie zapewnić takiej pomocy i należy wówczas szukać miejsca w domu opieki. Niestety w państwowych placówkach na miejsce czeka się miesiącami. Są jednak prywatne ośrodki, w których można liczyć na specjalistyczną pomoc.

Domy opieki mazowieckie – wysoka jakość usług medycznych

Dom seniora Warszawa czy dom opieki dla chorych na alzheimera to tak naprawdę dwa tożsame ośrodki. W obu przypadkach osoby starsze, niepełnosprawne, z demencją czy po prostu samotne mogą liczyć na pomoc medyczną i opiekę pielęgniarek, a co ważniejsze na towarzystwo innych osób. Dom opieki dla chorych na alzheimera zapewnia po prostu więcej zabiegów, których celem jest ćwiczenie pamięci i zapobieganie rozwojowi choroby.

W domach opieki pacjenci mogą liczyć na profesjonalną opiekę i pomoc, a także liczne zabiegi fizjoterapeutyczne i medyczne. Pracują tam doświadczeni lekarze i pielęgniarki. Osoby tam przebywające mają zapewnioną opiekę przez 24 godziny na dobę, do tego są rozrywki i wygody, które powodują, że pobyt w takim miejscu jest przyjemnym czasem.

Dom seniora Warszawa – jak wybrać?

Domy opieki mazowieckie w większości przypadków są prywatnymi placówkami. W państwowych ośrodkach brakuje miejsc i trzeba się zapisać, aby móc tam zamieszkać. Jednak niekiedy starsza osoba potrzebuje pomocy od razu, a więc czekanie nie wchodzi w rachubę. Na szczęście jest dużo prywatnych domów opieki mazowieckie, w których każdy może znaleźć miejsce.

Wybierając placówkę, należy dużą uwagę poświęcić na sprawdzenie doświadczenia personelu. Ważne jest także to, aby w budynku, w sanitariatach, a także na zewnątrz było czysto i schludnie. Dobrze jest dowiedzieć się, czy jest możliwość wykupienia dodatkowych zabiegów oraz ile posiłków dziennie jest podawanych. Trzeba także sprawdzić, czy ośrodek działa legalnie i ma niezbędne pozwolenia, aby wykonywać tego rodzaju usługi.

Domy seniora w Warszawie – ile kosztuje pobyt w takim miejscu?

W prywatnych domach opieki nie ma określonego odgórnie cennika dla wszystkich tego typu placówek. Każdy ośrodek samodzielnie ustala cenę w zależności od ilości zabiegów czy standardów, jakie panują w placówce.

W najtańszych domach opieki miesięczny koszt wynosi około 3500 złotych. Są także ośrodki, w których cena wynosi 7000 złotych. Wybierając ośrodek, należy wybrać ten, w którym senior będzie mógł otrzymać specjalistyczną pomoc, której wymaga.