Należy mieć świadomość, że praktycznie w każdym gabinecie kosmetycznym wykonywana jest mikrodermabrazja. W największym możliwym uproszczeniu polega ona na kontrolowanym ścieraniu naskórka warstwa po warstwie przy pomocy diamentowych frezów. Godny uwagi jest fakt, że charakteryzują się one różną gradacją.

W jakim celu stosowana jest w gabinecie myjka ultradźwiękowa?

Wykorzystania określonego frezu w kolejnym zabiegu będzie dozwolone tylko wtedy, gdy zostanie odpowiednio umyty i zdezynfekowany. Dezynfekcja będzie w stanie pozbyć się drobnoustrojów, ale nie wyczyści wspomnianych wcześniej frezów z komórek naskórka. Warto wiedzieć, że naskórek jest bardzo cienki. Nie jest możliwe dostrzeżenie go gołym okiem.

Oznacza to tym samym, że nie da się ocenić czy frezy po dezynfekcji i przepłukaniu będą odpowiednio czyste. W celu ich dokładnego wyczyszczenia konieczne będzie wykorzystanie myjki ultradźwiękowej. Urządzenie doskonale zda egzamin w myciu powierzchni charakteryzujących się porowatymi kształtami.

Jak działa myjka ultradźwiękowa?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiane myjki ultradźwiękowe bazują na bardzo charakterystycznym systemie mycia. Jego podstawą będzie wytwarzanie fal ciśnieniowych o bardzo wysokiej częstotliwości. Są one w stanie wywołać zjawisko kawitacji, które z kolei objawia się drżeniem wody.

Należy mieć świadomość, że myjka składa się ze stalowej wanienki. Ponadto są do niej przymocowane przetworniki. Dzięki temu całość może być wprowadzona we właściwe drgania charakteryzujące się określoną częstotliwością. W momencie, gdy wanienka będzie wypełniona wodą ,drgania doprowadzą do powstania fal dźwiękowych.

Co jeszcze warto wiedzieć o działaniu myjki?

Wspomniane wcześniej fale dźwiękowe będą rozbiegały się praktycznie we wszystkich kierunkach. Nie tylko będą się załamywały, ale również odbijały. W wyniku ich oddziaływania w cieczy będą powstawały drobne pęcherzyki pary wodnej, które błyskawicznie implodują oraz przestają istnieć.

W ten prosty sposób nawet najmniejsze możliwe cząsteczki zanieczyszczeń będą zlikwidowane. Nie można oczywiście zapomnieć, że uszkodzony nie będzie przedmiot poddawany oczyszczaniu. Myjka zagwarantuje efekt precyzyjnego mycia.

Myjki ultradźwiękowe dostępne są w ofercie beautysystem.pl.