Masaże to zazwyczaj niesamowicie przyjemna i relaksująca forma spędzania wolnego czasu. Na rynku pojawia się coraz więcej gabinetów oferujących masaże. Sztuka masażu stała się czymś pożądanym na rynku usług. Nic w tym dziwnego, w końcu dobrze wykonany masaż pozwala się prawdziwie zrelaksować, co w dzisiejszych czasach wcale nie jest takie proste. Żyjemy w pośpiechu, a nasza praca często przynosi dużo stresów. Świat pędzi i nie chce się zatrzymać, zakupy, rodzina, sprzątanie, praca, od czasu do czasu rozrywka. Skutki takiego pędu życia odczuwa zarówno ciało, jak i nasza dusza. Masaż wydaje się być lekarstwem idealnym zarówno dla ciała oraz duszy.

Na czym polega masaż klasyczny?

Masaż klasyczny ma niezwykle szerokie zastosowanie. Przede wszystkim jego głównym celem jest pełne zrelaksowanie się ciała. Masaż ma również zbawienny wpływ na zdrowie i urodę. Stres zostaje złagodzony, a dodatkowo pobudzony zostaje układ krwionośny i limfatyczny. Zaletami masażu jest również usprawnienie przemiany materii, rozluźnienie mięśni oraz skóry. Masaż klasyczny w Warszawie poleca się również osobom, które zmagają się z problemami takimi jak: bóle reumatyczne, bóle kręgosłupa, bóle mięśniowe czy choroby zwyrodnieniowe stawów. Wiele osób twierdzi, że regularne korzystanie z masażu klasycznego sprawia, że migrenowe bóle głowy są rzadsze.

Jak przygotować się do masażu?

Masaż klasyczny jest niesamowicie wygodnym zabiegiem, ponieważ nie wymaga praktycznie żadnych przygotowań. Na masaż możemy spokojnie umówić się w przerwie między jednym spotkaniem biznesowym, a drugim. Warto się przed masażem zbytnio nie objadać, niektórzy lubią też przed zabiegiem pójść na jogę, by oczyścić umysł i wstępnie rozluźnić ciało. Przed i po zabiegu należy wziąć prysznic (podczas masażu są wykorzystywane specjalne olejki, które mogłyby później zniszczyć ubranie).

Czego się spodziewać podczas masażu?

Masaż klasyczny w Warszawie zaczyna się bardzo delikatnie – od głaskania. Jest to jedna z technik relaksacyjnych, która świetnie przygotuje ciało do dotyku, wstępnie nawilży ciało, a olejki zapachowe zaczną spełniać swoją rolę aromaterapii. Kolejne następuje tak zwane rozcieranie, które ma właściwości lecznicze, w ten sposób poprawiamy krążenie krwi i limfy w organizmie. Wyciskanie i ugniatanie to najdłuższa część zabiegu. W ten sposób rozluźniany jest każdy, nawet najmniejszy mięsień w ciele, nawet ten, o którego istnieniu nie wiedzieliśmy. Jest to zarówno niesamowicie relaksujące, przyjemne oraz odstresowujące. Dodatkowo stosowane są takie techniki jak wibracje, roztrząsanie i wałkowanie ciała. Na końcu znów następuje delikatne głaskanie oraz spokojny powrót do rzeczywistości.