Lubimy, gdy otaczają nas piękne zapachy. Odpowiednio dobrane mogą pobudzać różne zmysły, tworzyć odpowiedni nastrój. Przy wyborze perfum warto wiedzieć jak interpretować informacje umieszczone na opakowaniu, próbka zapach może być myląca.

Czym różni się woda perfumowana od perfum

Ogólnie dla wszystkich wyrobów zapachowych używamy określenia – perfumy. Tymczasem różnią się one wieloma elementami. Już tylko po cenie możemy odróżnić perfumy od pozostałych produktów, są najdroższe i różnice są bardzo znaczące. To dlatego, ze perfumy zawierają do 43% ekstraktów olejków eterycznych i ich zapach najdłużej utrzymuje się na skórze.

Woda perfumowana zawiera ich do 20%, woda toaletowa do 15%, woda kolońska do 8% a woda odświeżająca do 3%.Im zawartość ekstraktów jest mniej tym cena produktu jest niższa i krótszy jest okres utrzymywania się zapachu.

Co w perfumach jest najważniejsze?

Oczywiście zapach i jego trwałość. Perfumy to bardzo skomplikowany produkt, który powstaje w wyniku mozolnego łączenia różnych zapachów. Receptury należą do najbardziej strzeżonych. Perfumerzy muszą połączyć kilkadziesiąt zapachów o różnym stopniu uwalniania, które stworzą spójną całość.

Każde perfumy składają się z trzech nut zapachowych:

– nuta zmysłów – najbardziej ulotna, ale to ona najczęściej decyduje o wyborze, jest najbardziej wyczuwalna po skropieniu skóry,
– nuta serca – uwalnia się znacznie wolniej, jest pomostem miedzy nutą bazową i zmysłową,
– nuta bazowa – najważniejsza, najdłużej utrzymuje się na skórze, poza olejkami eterycznymi zawiera olejki wzmacniające, które decydują o jakości perfum.

Versacee Eros Pour Femme

To markowa woda perfumowana uznawana za najlepszy produkt włoskiej firmy w ostatnich latach. Lekki zapach kwiatowo-owocowy doskonale sprawdza się w okresie letnim. Dominujący zapach kwiatu cytryny sprawia, że zapach nie jest mdły i bardzo dobrze działa na zmysły mężczyzn.

Nuta bazowa eros pour femme zawiera drzewo sandałowe, ambroksan, piżmo oraz nuty drzewne bardzo dobrze utrwalające zapachy. Utrzymują się na skórze przez kilka godzin.

Nuta serca to kwiat cytryny, jaśmin wielkolistny, jaśmin oraz piwonia. Łącznie tworzą bardzo interesującą kompozycję zapachową.

Nuta zmysłu Eros Pour Femme zawiera ekstrakt olejków eterycznych z cytryny sycylijskiej, bergamotki kalabryjskiej i granatu. To ona powoduje, że perfumy odczuwane są przyjemnie, kobieco, zalotnie. W tym zapachu nie ma agresywności i nachalności.

Woda perfumowana Eros Pour Femme zamknięta jest w pięknym flakoniku z antycznymi motywami, który opakowany jest w eleganckie pudełeczko.