Obecnie można przebierać w kosmetykach do makijażu, które dostępne są w tak wielu wersjach, że zabrakłoby wręcz pieniędzy na kupienie ich wszystkich. Nie starczyłoby też czasu na ich zużycie. Jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę ze światem makijażowym, czas na skompletowanie swojej kosmetyczki. Czego będziemy tak naprawdę potrzebować?

Czas na skompletowanie kosmetyczki damskiej – podstawowe kosmetyki do makijażu

Kobieta potrzebuje nie kilkudziesięciu, ale kilkunastu kosmetyków do makijażu. Warto mieć to na uwadze podczas kompletowania swojej kosmetyczki. W pierwszej kolejności nakładany jest podkład, który powinien być dobrany do odcienia cery. Na uwadze trzeba mieć to, do jakiego typu cery jest przeznaczony dany produkt. Dalej mamy korektor do kamuflowania cieni pod oczami i niedoskonałości na skórze.

Kosmykiem wykończeniowym jest puder, który powinien być w kolorze podkładu albo o ton jaśniejszy. Można też zdecydować się na wersję transparentną. Dalej mamy róż do policzków i cienie do powiek. Na początek i na co dzień warto postawić na zestawy w neutralnych kolorach. W damskiej kosmetyczce nie może zabraknąć tuszu do rzęs, który dostępny jest w różnych kolorach. Do malowania ust potrzebny będzie błyszczyk lub pomadka. Naturalnie i błyszcząco wygląda błyszczyk – kolorowy lub przezroczysty.

Dodatkowe kosmetyki do makijażu

Z dodatkowych kosmetyków do makijażu wymienić można bazy pod podkład. Służy ona do wyrównania kolorytu skóry. W zależności od wyboru baza może rozświetlić lub zmatowić cerę. Dalej mamy kredki do oczu, które służą do pokreślenia ich kształtu i nadania spojrzeniu wyrazistości.

Wśród dodatkowych kosmetyków do makijażu znajdziemy konturówkę do ust, która powinna być dobrana do koloru szminki. Za jej pomocą można dokonać korekty kształtu ust. Inna kredka jest do stylizacji brwi, za pomocą której można podkreślić makijaż oczu, nakładając im barwę i zagęszczając je optycznie.

Kosmetyki na specjalne okazje

Codzienne chodzenie w pełnym makijażu nie jest dobrym pomysłem, ale na specjalne okazje sprawdzą się kosmetyki pozwalające na uzyskanie dodatkowych efektów. Przykładem jest eye liner, za pomocą którego można optycznie wydłużyć oko. Spojrzenie staje się zalotniejsze. Można też założyć sztuczne rzęsy jako dodatek do makijażu wieczorowego.

Z dodatkowych kosmetyków i akcesoriów do makijażu wymienić można brokaty w pyłku, rozświetlacz do policzków. ciemne cienie do podkreślenia oka, zalotkę do rzęs.

Kosmetyki do makijażu dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.