Chirurgia naczyniowa to przede wszystkim dział coraz mocniej rozwijającej się medycyny. Kojarzy się ona z wykonywaniem zabiegów operacyjnych metodami inwazyjnymi i nie tylko w obrębie naczyń krwionośnych oraz limfatycznych. Dobrzy specjaliści z tej dziedziny działają na terenie całego kraju, również w obrębie stolicy Górnego Śląska.

Chirurg naczyniowy Katowice – czym dokładnie się zajmuje?

Każdy chirurg naczyniowy to bez wątpienia specjalista w swojej dziedzinie. Na terenie samych tylko Katowic działa wielu fachowców, przyjmując pacjentów w poradniach oraz klinikach. Jednak oprócz wykonywania wspomnianych wyżej zabiegów chirurg naczyniowy robi o wiele więcej.

Chirurg naczyniowy katowice przeprowadza pacjenta przez cały żmudny i niejednokrotnie długi proces leczenia. Jednakże zanim przejdzie on do leczenia, prowadzi pełną diagnostykę w obrębie układów krwionośnego oraz limfatycznego.

Jak zatem łatwo stwierdzić, w zakresie chirurgii naczyniowej mieści się cała długa lista schorzeń, z którymi można udać się do wspomnianego fachowca celem uzyskania pomocy. Wyliczyć można takie choroby jak miażdżyca, tętniaki, zatory, a także liczne choroby żył, lecz nie tylko. Do chirurga naczyniowego Katowice udać można się także przy niedrożności tętnic bądź w wypadku chorób nowotworowych układu naczyniowego.

Chirurgia naczyniowa Katowice a rodzaj wykonywanych badań

Nie sposób nie domyślić się, że konieczność postawienia trafnej diagnozy, bez której skuteczne leczenie stanowi zaledwie mrzonkę, wymaga zastosowania rozmaitych badań. Czasem pacjent oczekujący na postawienie ostatecznej diagnozy musi przejść szereg rozmaitych badań, które nie polegają wyłącznie na wykonaniu prześwietlania bądź zbadaniu krwi. Jakie zatem badania przeprowadza się w ramach chirurgii naczyniowej w Katowicach?

Zanim lekarz specjalista zleci wykonanie jakichkolwiek badań, przeprowadza z pacjentem w gabinecie dokładny wywiad. Znaczenie może mieć każdy czynnik, dlatego niejednokrotnie pada pytanie dotyczące członków najbliższej rodzinny oraz ich chorób. Niemniej jednak później chirurg naczyniowy może zlecić nieinwazyjne USG Dopplera tętnic i żył, które da odpowiedź odnośnie wydolności układu. Jednakże jako że samo USG może nie wystarczyć, lekarz może zlecić dodatkowo wykonanie angioskopii, arteriografii oraz flebografii.

Chirurgia naczyniowa nie wyklucza również konieczności przeprowadzenia konsultacji z medykami innych specjalizacji.