Skóra twarzy jest stale narażona na działanie czynników zewnętrznych, które mogą pogorszyć jej stan, warto więc specjalnie o nią zadbać. Dowiedz się, jakie domowe zabiegi na twarz warto włączyć do swojej rutyny, z czego robić własne maseczki i jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja twarzy.

Podstawy pielęgnacji

Może nie jest to nic odkrywczego, ale najprostszym zabiegiem na twarz, który należy stosować codziennie, jest dokładne mycie letnią albo zimną wodą. Do umycia użyjmy dodatkowo naturalnego mydła dla delikatnej skóry albo specjalnej gąbeczki.

Niezależnie od tego, kiedy wolimy brać prysznic, twarz powinniśmy myć dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Przed snem i przed wyjściem aplikujemy kosmetyki, których używamy do odżywienia i ochrony naszej skóry.

Pozwól sobie na relaks

Nic tak nie szkodzi naszej skórze na twarzy jak stres. Dlatego warto Zabiegi na twarz, takie jak cotygodniowe nakładanie maseczki, przemienić w relaksujący rytuał. Jak to zrobić?

Połączmy pielęgnację twarzy z ciepłą kąpielą, ulubioną muzyką i świecami zapachowymi z naturalnego wosku pszczelego. Taki rytuał pomoże nam pozbyć się nagromadzonego stresu, wpływając pozytywnie na psychikę oraz na stan skóry.

Naturalne kosmetyki

Szukając kosmetyków, czy to pielęgnacyjnych, czy do makijażu, zwracajmy uwagę na ich skład. Bezpieczniejsze dla skóry są produkty oparte na składnikach pochodzenia naturalnego, bez sztucznych dodatków, takich jak silikony czy paraben.

Oprócz małych wytwórni ekologicznych kosmetyków możemy obecnie dostać całe linie dobrej jakości naturalnych kosmetyków od wiodących producentów. Ważne, abyśmy byli świadomi tego, jakich kosmetyków używamy do pielęgnacji twarzy.