Niechciane włoski można usuwać wieloma sposobami. Wśród nich dostępna jest także depilacja pastą cukrową. To metoda, z której można skorzystać w gabinetach kosmetycznych, lecz można także wykonać ją w domu. Na czym polega depilacja owłosienia z użyciem pasty cukrowej?

Pasta cukrowa – co to jest?

Pasta cukrowa to tradycyjny kosmetyk stosowany już od stuleci przez kobiety w krajach arabskich. Powstaje na bazie karmelu, czyli roztopionego cukru, który uzyskuje gęstą, kleistą konsystencję. Nazywana jest halaweh.

Dzisiaj zamiast karmelu stosuje się specjalny produkt kosmetyczny, który powstaje z cukru, soku z cytryny oraz ziół. Można przygotować go samodzielnie, lecz można także zakupić gotową pastę cukrową, co jest zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem.

Naturalny skład pasty cukrowej, a także jej wysoka skuteczność w usuwaniu zbędnego owłosienia powodują, że to metoda zdecydowanie warta uwagi jako alternatywa dla zwykłego golenia włosków i wosku.

Jak przebiega zabieg depilacji pastą cukrową?

Za pomocą pasty cukrowej można usuwać włoski praktycznie z całego ciała, w tym także z okolic bikini, pach, twarzy.

Zabieg polega na lekkim podgrzaniu pasty cukrowej, a następnie na nałożeniu jej na ciało pod włos. W tym celu najczęściej stosuje się drewniane patyczki. Gdy pasta zastygnie, zrywamy ją szybkim ruchem, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków.

Użytą pastę cukrową można wykorzystać kilkukrotnie.

Zalety depilacji włosków pastą cukrową

Przede wszystkim depilacja ta wykazuje wysoką skuteczność w usuwaniu włosków. Wyrywa je, dlatego też czas odrostu to nawet około 2-3 tygodni. Przez ten czas skóra pozostaje aksamitnie gładka.

Warto także wskazać, że depilacja na bazie pasty cukrowej jest bezpieczniejsza dla skóry w porównaniu z depilacją woskową. Pasta nie przylepia się do skóry, ale oblepia włoski, dlatego też rzadziej zdarzają się podrażnienia, zaczerwienienia. Nie ma również ryzyka poparzenia ciała, ponieważ stosuje się pastę w umiarkowanej temperaturze.

Depilacja z pastą cukrową to także dobra propozycja dla tych kobiet, które chcą dbać o siebie zgodnie z naturą. Składniki pasty cukrowej nawilżają i regenerują skórę. Dodatkowy atut to brak dużych dolegliwości bólowych.

Gdzie można skorzystać z depilacji pastą cukrową?

Aktualnie depilacja pastą cukrową jest dostępna w wielu gabinetach kosmetycznych. Warto więc udać się do kosmetyczki, aby zobaczyć, na czym polega tego typu metoda usuwania włosków.

Depilacja pastą cukrową to zatem dobra alternatywa dla golenia, a także dla wosku. Warto ją przetestować!