Lipoliza iniekcyjna w medycynie estetycznej cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, ale pomimo tego wiele osób nie wie na czym ona w rzeczywistości polega i w czym może pomóc. W niniejszym artykule można znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań.
Czym tak naprawdę jest lipoliza iniekcyjna?
Lipoliza iniekcyjna najprościej rzecz mówiąc to nic innego jak nieinwazyjne modelowanie sylwetki. Podczas zabiegu pod skórę za pomocą zastrzyków wprowadzane są specjalne substancje powodujące likwidację komórek tłuszczowych. Uwolnione tłuszcze w naturalnym procesie przemiany materii są rozkładane, dzięki czemu można je szybko wydalić w bezpieczny sposób z organizmu.
Lipoliza jest skuteczna, bezpieczna i trwała, dlatego też cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Jest to jedna z najskuteczniejszych i najpopularniejszych bezoperacyjnych metod na redukcję tkanki tłuszczowej. Jest to idealny wybór przede wszystkim dla tych osób, które poszukują ciekawej alternatywy dla liposukcji, czyli odsysania tłuszczu.
Jak przebiega zabieg?
Podczas zabiegu dochodzi do deponowania w tkankę tłuszczową specjalnej mieszanki fosfatydylocholiny i deoksycholatu. Do opisanej mieszanki bardzo często dodaje się L-karnitynę i krzemionki organiczne. Nie można zapominać także o lecytynie, która jest naturalnym składnikiem naszego organizmu.
Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że lipoliza iniekcyjna wykorzystywana jest także w leczeniu zatorów tłuszczowych i w redukcji lipidów we krwi. Deoksycholat i fosfatydylocholina odpowiada za rozpad trójglicerydów. Głównym zadaniem L-karnityny jest z kolei przyśpieszenie metabolizmu tłuszczu.
Dla kogo skierowany jest zabieg?
Lipoliza iniekcyjna jest skierowana przede wszystkim dla osób z prawidłową wagą i lekką nadwagą. Jest to doskonały wybór dla osób, które chcą rozwiązać problem z fałdkami na plecach, udach i brzuchu. Mowa tutaj oczywiście o fałdkach, których dość trudno pozbyć się za pomocą diety i systematycznych ćwiczeń.
Warto wyraźnie zaznaczyć, że zabieg nie jest zalecany dla osób z rozległą otyłością. Z zabiegu nie mogą skorzystać także kobiety w ciąży i panie, które karmią piersią. Szczególną ostrożność należy zachować przy zaburzeniach krzepnięcia krwi, padaczce i chorobach wątroby. Przed wykonaniem zabiegu warto sprawdzić również, czy nie ma się alergii na któryś ze składników.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Dermoklinika.