Każda osoba pracująca w gabinecie podologicznym lub w salonie kosmetycznym ma do czynienia z urządzeniami typu frezarki do pedicure. Sprzęt ten jest nieodłącznym elementem dzisiejszej kosmetyki, ponieważ pozwala na bardzo precyzyjnie wykonywane zabiegi na paznokciach oraz miejscach skórnych położonych w obrębie paznokci. Na rynku proponowanych jest bardzo wiele rodzajów frezarek, dlatego warto zapoznać się z ofertą, by wybrać odpowiedni dla siebie sprzęt.
Dlaczego korzysta się z frezarki podologicznej?
Frezarki do podologii są urządzeniami, które zastępują proste pilniki wykorzystywane do pielęgnowania paznokci. Są bardzo chętnie wykorzystywane w gabinetach podologicznych oraz salonach kosmetycznych, ponieważ bardzo znacząco skracają czas wykonywanych zabiegów. Są więc sprzętem, który jest nieodłącznym elementem miejsc, w których wykonuje się czynności mające na celu pielęgnowanie paznokci i ich okolic. Dzięki frezarkom można wykonywać bardzo precyzyjne zabiegi, zachowując przy tym ostrożność. Wyróżnia się frezarki do pedicure, które posiadają frezy kamienne i frezy diamentowe. Pierwsze są wykorzystywane do pielęgnacji skórek w obrębie paznokci, a drugie służą do kształtowania samych paznokci.
Zasady kupna frezarki podologicznej
Kupno frezarki do podologii nie powinno być pierwszym lepszym wyborem. Należy przemyśleć zakup tego urządzenia, ponieważ mądry wybór przyniesie wiele satysfakcji podczas jego użytkowania.
W pierwszej kolejności powinno zwracać się uwagę na wielkość frezarki oraz głośność jej pracy. To dwie kluczowe kwestie, o których nigdy nie należy zapominać. Mniejsza frezarka do pedicure z pewnością będzie osiągała mniejszą wagę, a więc będzie użytkowana przez wiele godzin bez pojawiania się dyskomfortu. Ciężkie urządzenie może przyczynić się do wystąpienia bólu w nadgarstku. Mniejsza frezarka jest również wygodniejsza podczas transportu. Drugą ważną kwestią jest wspomniana głośność pracy urządzenia. Ciche urządzenie nie będzie szkodziło słuchowi podologa oraz nie będzie zagłuszało rozmów z pacjentami.
Kolejną kwestią, na którą warto zwracać uwagę, jest liczba obrotów na minutę urządzenia. Im więcej obrotów, tym teoretycznie o wiele lepiej. Jednak jeśli jest się amatorem w tym zawodzie i nie posiada się wprawy, to warto zaczynać od słabszych urządzeń, ponieważ nie narazimy pacjentów na wyrządzenie krzywdy.