Rozstępy są jednym z najbardziej znienawidzonych defektów skóry. Teoretycznie można próbować się ich pozbywać przy użyciu różnych drogeryjnych preparatów kosmetycznych, ale w większości przypadków one jedynie spłycą lub rozjaśnią zmiany. Aby trwale się ich pozbyć, należy udać się na laserowe usuwanie rozstępów, gdyż jest to jedyna skuteczna metoda.

Jakie efekty gwarantuje zabieg?

Na ogół są one bardzo dobrze. Przy użyciu wiązki laserowej specjalista oddziałuje na wyznaczone wcześniej partie skóry w taki sposób, by pobudzić je do samodzielnej odnowy i regeneracji. Skóra zaczyna wytwarzać na swojej powierzchni nowe warstwy. Skutecznie przykrywają one nawet najliczniejsze rozstępy, a przy okazji poprawiają wygląd całego ciała.

Efekty uzyskane wskutek laserowego usuwania rozstępów będą zależeć od przeróżnych czynników. Najważniejszym z nich może okazać się doświadczenie i umiejętności lekarza. Przed udaniem się na zabieg warto więc poszukać takiej osoby, która naprawdę dobrze sobie z nim poradzi.

Jak należy postępować po zabiegu?

Każda poważniejsza ingerencja w skórę pozostawia na niej jakiś ślad. Co prawda w większości przypadków laserowe usuwanie rozstępów nie doprowadza do jakichś znaczących skutków ubocznych, ale mimo tego po zabiegu należy subtelnie obchodzić się z ciałem i delikatnie je pielęgnować, by szybciej wróciło ono do formy.

Jeżeli natomiast dojdzie do usunięcia sporej ilości zaawansowanych rozstępów na dużej partii skóry (np. udach bądź brzuchu), efektem ubocznym zabiegu mogą być widoczne podrażnienia czy nawet lekkie poparzenia skóry. W takich przypadkach proces gojenia trwa przeważnie kilka tygodni. W jego trakcie nie należy się opalać i używać mocnych kosmetyków.

Ile to kosztuje?

Dla wielu kobiet na pewno interesującą kwestią będzie to, ile trzeba zapłacić za możliwość laserowego usunięcia rozstępów. A ceny są oczywiście bardzo różne. Zależą one i od gabinetu, i od typu oraz zaawansowania rozstępów, i od samego miejsca, z którego chce się je usunąć.

Aby w taki sposób pozbyć się rozstępów występujących na brzuchu, należy liczyć się z wydatkiem rzędu tysiąca dwustu złotych. Niemalże tyle samo kosztuje usuwanie zmian z ud i pośladków. Najmniej płaci się z kolei za likwidowanie rozstępów występujących na łydkach i ramionach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.