Dzisiaj praktycznie już na każdy temat krąży w internecie bardzo dużo zupełnie nieprawidłowych informacji. Skąd się one w zasadzie biorą? Otóż głównym powodem jest to, że dzisiaj każdy w zasadzie może napisać wszystko, co tylko uważa za słuszne. Jakie są zatem takie najgorsze mity na temat odzieży damskiej jesiennej?

1) Odzież damska na jesień prezentuje się tak samo, jak wiosenna

To jest zupełnie nieprawidłowa informacja, w którą niestety wierzy wiele osób. Rzeczywiście temperatura jesienią i wiosną jest do siebie zbliżona, jednak trzeba podkreślić, że te dwie pory roku charakteryzują się zupełnie różnymi warunkami atmosferycznymi. Jesienią jest szybko ciemno, pada często deszcz i wieje chłodny wiatr.

W związku z tym inaczej będą także prezentowały się materiały na odzież damską na jesień. Tu będziemy mieć do czynienia bowiem z grubszym i cieplejszym materiałem oraz często także takim, który nie będzie łatwo przepuszczał deszczu. Co więcej, odzież na jesień także ma nieco inny krój, aby właśnie dostosować stylizację do warunków pogodowych.

2) Odzież damska na jesień to nie swetry

To kolejny mit, który tutaj warto obalić. Wydaje nam się bowiem, że swetry to ubiór dopiero na zimę i dlatego często marzniemy zamiast po prostu ubrać się cieplej.

Tymczasem wystarczy spojrzeć do żurnali i szybko zauważymy, że w zasadzie to jesienią bardzo popularne i modne są właśnie różnego rodzaju sweterki noszone jako bluzki. Takie swetry szczególnie sprawdzają się świetnie do spodni z wyższą talią. Również o tej porze roku pięknie prezentują się różnego rodzaju luźniejsze swetry noszone chociażby do różnych wąskich spodni i legginsów.

3) Kozaki przeznaczone są na zimę

Na koniec trzeba jeszcze wspomnieć o jednym micie, a mianowicie o tym, że kozaki przeznaczone są wyłącznie na porę zimową. Otóż tak było może dawniej, kiedy to w sprzedaży znajdował się jedynie jeden model kozaków.

Obecnie jednak na sklepowych półkach znajduje się także wiele innych kozaków, oficerek, muszkieterek za kolano czy też wyższych botków, które nie są tak mocno ocieplane a jednocześnie zapewniają pełen komfort termiczny podczas różnej jesiennej pogody. Warto jeszcze dodać, że zasadniczo to naprawdę warto inwestować w obuwie wykonane z naturalnej skóry – to najlepsze rozwiązanie na jesień.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Salko